Sort by
Sort by

Zawody lekkoatletyczne we Włocławku za nami

3 olimpijczyków w lekkoatletyce, 1 ekspert żywieniowy Nestlé i 2 500 szczęśliwych dzieci z całej Polski - to bilans zawodów lekkoatletycznych we Włocławku, które odbyły się w ramach akcji "Lekkoatletyka dla każdego!".

Kto jako dziecko marzył o tym, żeby wuefu uczyli mistrzowie olimpijscy a lekcje o zdrowym żywieniu były świetną zabawą? To marzenie spełniliśmy w zeszłym tygodniu we Włocławku dla 2500 dzieci z całej Polski.

Jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia? Zamienić lekcję w… świetną zabawę. Wspólnie z naszymi olimpijczykami jeździliśmy po włocławskich szkołach podstawowych pokazując dzieciom, że lekcje o zdrowym odżywianiu mogą być świetną zabawą, a sport super przygodą.

Nasza ekspertka ds. żywienia Blanka Mellova opowiadała o tym, jak ważne jest prawidłowe odżywianie i tłumaczyła co musimy jeść by prawidłowo funkcjonować, a nasi sportowcy prowadzili z dzieciakami… lekcje wuefu!

 

Każdy na własnej skórze mógł się przekonać, jak daleko może rzucić oszczepem, jak prawidłowo pchnąć kulą, jak trenują biegacze i jak ważna jest rozgrzewka przed każdym treningiem. Kto wie, może wśród dzieci są nasz przyszłe gwiazdy sportu?

Zajęcia w szkołach to była jednak tylko rozgrzewka. Główna impreza odbyła się w sobotę na miejskim stadionie, gdzie 2500 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski wystartowało w zawodach lekkoatletycznych, a gwiazdy lekkiej atletyki pobiegły z dzieciakami w sztafecie.

Najpierw narada:

Dzieciaki dały z siebie wszystko!

Chcemy zachęcić dzieciaki do uprawiania sportu? Pokażmy im... mistrzów! Lidia Chojecka wita się z małymi sportowcami:)

I główny punkt programu: gwiazdy lekkiej atletyki biegną w sztafecie z dzieciakami!

Kim są nasze gwiazdy?
Szymon Ziółkowski – mistrz olimpijski w rzucie młotem, Paweł Czapiewski – rekordzista Polski w biegu na 800 metrów i Barbara Madejczyk – finalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Program Lekkoatletyka dla każdego! organizuje Polski Związek Lekkiej Atletyki, a firma Nestlé jest jego partnerem strategicznym. Program przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych klas I-III i IV-VI oraz gimnazjów. Łączy ofertę sportową z nauką o zdrowym odżywianiu, a przekazywana w programie wiedza dostosowana jest do wieku i możliwości dzieci.

Już niedługo pokażemy Wam film z imprezy! To dopiero początek, więc bądźcie z nami.