Sort by
Sort by

Zobacz wschodzące gwiazdy lekkiej atletyki

To już w ten weekend dzieci uczestniczące w programie „Lekkoatletyka dla każdego!” (LDK!) wezmą udział w mityngu lekkoatletycznym „Nestlé Cup 2016”! Młodych sportowców dopingować będą starsi koledzy – znani i cenieni lekkoatleci, m.in. Maria Andrejczyk, Anna Jagaciak i Paweł Wojciechowski.

Na Miejskim Stadionie w Toruniu wystąpi ponad 500 młodych zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów.  Uczestnicy Finału „Nestlé Cup” to najlepsi spośród 6500 dzieci, które w maju wzięły udział w eliminacjach na poziomie regionów.  

Zawody zaczynają się już dzisiaj od godziny 16:00, a wielki finał zaplanowaliśmy na sobotę od godz. 10.00.
Ale to jeszcze nie wszystko! Przed rozpoczęciem zawodów w Zespole Szkół numer 8 w  Toruniu, złoty medalista olimpijski z Sydney - Szymon Ziółkowski, poprowadzi specjalną lekcję wychowania fizycznego dla młodzieży.

- Bardzo się cieszę, że mogłem zostać Ambasadorem programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Sam miałem krętą drogę do sportu i dużo szczęścia, że skończyłem w dyskobolowym „kole”. To w ramach takich projektów i na takich zawodach jak Nestlé Cup rodzą się przyszli mistrzowie olimpijscy – powiedział Piotr Małachowski, wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro.

Obok Piotra Małachowskiego, Ambasadorami LDK! są także młode lekkoatletki - Maria Andrejczyk i Anna Jagaciak, które również będą obecne na zawodach.

Mityng w Toruniu to ukoronowanie całorocznych trudów uczestników programu Lekkoatletyka dla każdego! Program realizowany jest od września 2014. Początkowo w formie pilotażu w wybranych ośrodkach, a od 2015 roku na terenie całej Polski.
W klasach IV – VI ponad 8000 dzieci bierze udział w regularnych zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych 3 razy w tygodniu przez 370 trenerów. Na poziomie gimnazjum 1800 uczniów intensywnie trenuje w ramach klas sportowych o profilu lekkiej atletyki lub w grupach naborowych.
Program obejmuje także imprezy sportowe. W klasach I - III są to drużynowe zabawy lekkoatletyczne, które mają zachęcić dzieci do aktywności ruchowej, a jednocześnie wprowadzają elementy lekkiej atletyki odpowiednie do wieku i możliwości motorycznych dziecka.
W sumie we wszystkich imprezach, które odbyły się w ramach programu LDK! w 2015 roku wystartowało ponad 140 tysięcy uczestników, a do czerwca 2016 roku było ich już ponad 80 tysięcy.

Program Lekkoatletyka dla każdego! realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i Nestlé Polska S.A. przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki i PKN Orlen.

Wszelkie informacje o programie: www.lekkoatletykadlakazdego.pl.