Sort by
Sort by

Nowy Nesquik All Natural o uproszczonej formule i w papierowym opakowaniu

nestle nesquik
Powrót do informacji prasowych

Nestlé wprowadza Nesquik All Natural. To napój kakaowy o nowym, uproszczonym i naturalnym składzie. Będzie on dostępny w nadającym się do recyklingu, papierowym opakowaniu.

Nesquik All Natural, nowy napój kakaowy od Nestlé, ma teraz jeszcze bogatszy smak. Wszystko dzięki uproszczonej formule, w której znalazło się pięć w pełni naturalnych składników. Jedną z wprowadzonych zmian jest zastąpienie białego cukru surowym cukrem trzcinowym i – dodatkowo - zmniejszenie jego ilości. Samo kakao używane do produkcji Nesquik All Natural pochodzi z Afryki Zachodniej, z odpowiedzialnie zarządzanych plantacji objętych planem Nestlé Cocoa.

Zmienia się nie tylko skład produktu, ale też jego opakowanie. To jeden z pierwszych artykułów Nestlé, w którym nadający się do recyklingu plastik zostaje zastąpiony powlekanym papierem. Pochodzi on ze zrównoważonych źródeł posiadających certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) i również może zostać poddany recyklingowi. W ten sposób firma rozpoczyna wywiązywanie się w ogłoszonego niecałe dwa miesiące temu zobowiązania, aby przyspieszyć działania na rzecz zmniejszenia odpadów z tworzyw sztucznych. Nowe opakowanie zostało dokładnie przetestowane dla zapewnienia, że zawarty w nim produkt pozostanie w idealnym stanie zarówno podczas transportu, jak i przechowywania.

Nesquik All Natural produkowany jest w fabryce Nestlé w Szerencs, na Węgrzech. W nadchodzących tygodniach produkt będzie dostępny we Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii. Wkrótce pojawi się także na kolejnych rynkach europejskich. Nesquik planuje również kolejne wersje Nesquik All Natural, w tym bez cukru – ma ona zostać wprowadzona pilotażowo na Węgrzech we wrześniu tego roku.

Dokumenty:

Załącznik: