Sort by
Sort by

Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową dla Caritas na rzecz potrzebujących, którzy ucierpieli w wyniku epidemii

Nestlé Polska przekazuje pomoc żywnościową dla Caritas
Powrót do informacji prasowych

Tysiące osób, dotkniętych w wyniku epidemii, otrzyma pomoc żywnościową. Blisko 142 tys. produktów żywnościowych od Nestlé Polska trafi do chorych, osób na kwarantannie, niepełnosprawnych, seniorów, samotnych matek, osób bezdomnych. Darowizna obejmuje wodę butelkowaną, żywność dla dzieci, żywność dla dorosłych - w tym zupy i dania gotowe, a także kawę oraz słodycze. 

72 palety z darami trafiły już do pięciu Caritas: Archidiecezji Lubelskiej, a także Diecezji: Kaliskiej, Rzeszowskiej, Toruńskiej oraz Zielonogórsko-Gorzowskiej. Żywność i woda trafi zarówno do osób indywidualnych, jak i kilkudziesięciu placówek Caritas różnego typu. Pomoc zostanie skierowana m.in. jadłodajni dla osób bezdomnych w Krasnymstawie i Lublinie, schronisk dla bezdomnych w Jaśle, Rzeszowie i Zielonej Górze, Domu Samotnej Matki w Żarach, spółdzielni socjalnej w Kaliszu, rodzin w trudnej sytuacji z Brodnicy, Chełmna, Grudziądza i Torunia.

– Ta darowizna ma duże znaczenie dla diecezjalnych Caritas, które znają lokalne potrzeby i kierują swoją pomoc do osób wymagających wsparcia. Serdecznie dziękujemy za okazaną wrażliwość i troskę o tych, którzy w trudnym okresie walki z epidemią szczególnie liczą na naszą solidarność – podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

- Potrzeby osób, które ucierpiały wskutek pandemii, są ogromne – mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska. – Solidarność międzyludzka ma teraz ogromne znaczenie. Wyrażamy ją, przekazując żywność potrzebującym z regionów, w którym nasze zakłady od lat prowadzą działalność. Nawiązaliśmy współpracę z Caritas, ponieważ organizacja zna bieżące potrzeby i może szybko skierować pomoc tam, gdzie jest niezbędna. Chciałbym docenić poświęcenie i ciężką pracę naszych pracowników oraz partnerów – są dla nas bohaterami. Bez nich realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Ogromnie im dziękuję.

Poprzez Caritas Polska, firma przekazała darowiznę do diecezjalnych Caritas w województwach, w których znajdują się fabryki firmy (podkarpackim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, wielkopolskim). To niejedyna forma pomocy: dotychczas, w skali całego kraju, Nestlé Polska przekazało na rzecz pacjentów szpitali, służby zdrowia, służb ratunkowych oraz Banków Żywności darowizny żywnościowe o wartości 5 mln zł.