Sort by
Sort by

„Razem mamy wpływ i razem tworzymy jutro” – tym hasłem Nestlé Polska zaprasza na praktyki studentów i absolwentów z całej Polski

Już od 6 marca studenci oraz absolwenci polskich uczelni wyższych mogą zgłaszać się do udziału w trzymiesięcznych praktykach w Nestlé Polska. Co na nich czeka?
Program praktyk letnich
Powrót do informacji prasowych

Nestlé Polska zaprasza do udziału w rekrutacji na praktyki studentów i absolwentów z całej Polski, a na ich zgłoszenia czeka do końca kwietnia. To już 24. edycja programu Praktyk Letnich Nestlé, który do tej pory przyciągnął ponad tysiąc młodych osób. Prawie połowa z nich została w firmie na dłużej.

Jesteśmy firmą opartą na wiedzy, doświadczeniu, dbającą o naszych pracowników oraz o ich rozwój. Oferujemy im bardzo różnorodne możliwości kariery zarówno w Polsce, jak i za granicą, w ramach jednej organizacji. Nasi pracownicy doceniają też elastyczny system pracy, który w tej chwili wyróżnia nas na rynku – osobom pracującym na stanowiskach biurowych dajemy możliwość pracy z domu, mamy krótsze piątki, by wcześniej rozpocząć weekend oraz wiele udogodnień dla rodziców, którym pomagamy połączyć opiekę nad dzieckiem z karierą zawodową.– podkreśla Anna Durzyńska, Dyrektor HR w Nestlé Polska. Jednocześnie jako firma nieustannie się zmieniamy – kładziemy nacisk na nową ofertę produktową, innowacje i zrównoważony rozwój, a nasi pracownicy pomagają nam kreować nowe rozwiązania i wdrażać je w życie. To dlatego jesteśmy przekonani, że razem mamy wpływ i razem możemy tworzyć lepszy świat. – podkreśla.

W ramach Programu Praktyk Letnich studenci mogą wybrać dwie ścieżki rozwoju – Business Internship lub Technology Engineering Development Program. Pierwsza z nich odbywa się w biurze głównym w Warszawie i jest skierowana do osób poniżej 30 roku życia poszukujących doświadczenia w obszarach, jak m.in.: IT, HR, digital, eCommerce, marketing, komunikacja, sprzedaż, zarządzanie, logistyka czy finanse. Ścieżka ta jest propozycją dla studentów III–V roku oraz absolwentów (maksymalnie rok po ukończeniu studiów). Z kolei Technology Engineering Development Program odbywa się w fabrykach Nestlé w: Kaliszu, Kargowej, Nałęczowie, Nowej Wsi Wrocławskiej i Rzeszowie. Jego uczestnicy będą mogli zdobyć doświadczenie w działach wspierających produkcję, takich jak: technologia i produkcja, zapewnienie jakości, inżynieria przemysłowa, wdrażanie i rozwój nowych produktów oraz w zakresie BHP, finansów, HR czy IT. Praktyki w naszych zakładach produkcyjnych skierowane są do studentów IV – V roku oraz absolwentów studiów (maksymalnie 2 lata po ukończeniu studiów) o profilu technicznym lub biznesowym.

Po raz kolejny uruchamiamy rekrutację na nasz Program Praktyk Letnich, by wesprzeć młode osoby w pierwszych krokach na rynku pracy i przybliżyć im specyfikę pracy w Nestlé. Uczestnicy programu będą mieli szansę rozwijać umiejętności cyfrowe w trakcie warsztatów oraz zaangażować się w aktywności na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo odwiedzą jeden z naszych zakładów produkcyjnych, co pozwoli im lepiej poznać nasz biznes. – tłumaczy Anna Durzyńska.

Program Praktyk Letnich to jedno z ważnych działań w ramach światowej inicjatywy „Nestlé needs YOUth”, która wspiera młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Nestlé pomaga im w zdobywaniu umiejętności do dalszego rozwoju oraz oferuje praktyki czy staże, które stwarzają szanse na zatrudnienie. Firma zobowiązała się, by do 2030 roku wesprzeć 10 milionów młodych ludzi na całym świecie w wejściu na rynek pracy.
Nestlé jest największym producentem żywności na świecie i liderem innowacji, który rocznie inwestuje ok. 8 miliardów złotych (1,7 miliarda franków szwajcarskich) w badania i rozwój nowych produktów poprzez sieć własnych ośrodków badawczych. Zatrudnia w nich 5000 naukowców zajmujących się zdrowiem, bezpieczeństwem żywności, innowacjami w zakresie opakowań i regeneracyjnych technik rolniczych. W Polsce Nestlé działa od 30 lat. W tym czasie firma stała się ważnym podmiotem zaangażowanym w rozwój i innowacyjność polskiej gospodarki oraz zaufanym partnerem dla lokalnych społeczności.

Więcej na temat Programu Praktyk Letnich będzie można dowiedzieć się podczas nadchodzących targów pracy: Festiwalu Pracy JOBICON 6 marca oraz Absolvent Talent Days 30 marca. Nasi eksperci przedstawią ofertę dla studentów i absolwentów oraz przeprowadzą warsztaty. Aby wziąć udział w rekrutacji na praktyki, należy aplikować poprzez https://www.nestle.pl/jobs/search-jobs