Sort by
Sort by

Purina poszukuje najbardziej innowacyjnych start-upów!

Trwa nabór do trzeciej edycji Unleashed – inkubatora technologicznego dla start-upów działających w obszarze opieki nad zwierzętami. Program działa przy Purina Accelerator Lab i we współpracy z ekspertami Nestlé Purina pomaga wschodzącym przedsiębiorcom rozwijać innowacje produktowe i usługowe dla zwierząt i ich opiekunów.
Purina poszukuje najbardziej innowacyjnych start-upów!
Powrót do informacji prasowych

Program Unleashed pomaga rozwijać projekty, które poprawiają dobrostan zwierząt oraz wspierają ich opiekunów w codziennych wyzwaniach. W tegorocznej, trzeciej już, edycji kluczowym obszarem poszukiwanych innowacji jest zrównoważony rozwój, a w szczególności projekty wspierające rolnictwo regeneracyjne, produkcję zero waste, wykorzystanie alternatywnych źródeł białka w żywieniu zwierząt czy upcycling surowców. Przewidziane jest również wsparcie dla start-upów, które wspomagają wzmacnianie więzi między ludźmi a zwierzętami. Jury podda ocenie zgodność pomysłu z założeniami programu, jego skalowalność oraz stosowanie się do zasad zrównoważonego rozwoju w obranym modelu biznesowym.

Zgłoszenia do programu można przesyłać do końca grudnia. Sześć wyłonionych w procesie start-upów weźmie udział w 24-tygodniowych projektach realizowanych we współpracy z ekspertami Nestlé Purina, którzy podzielą się wskazówkami w zakresie prowadzenia biznesu oraz dopasowania produktów i usług do potrzeb konsumentów i rynku. Wybrane projekty otrzymają również wsparcie finansowe – łączna pula na ich rozwój to nawet 50 000 CHF (ok. 225 tys. zł) dla każdego ze zwycięzców. 

Aby aplikować, należy wysłać zgłoszenie na www.unleashedbypurina.com. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w kwietniu 2022.

Na dwóch dotychczasowych edycjach programu wsparcie otrzymało kilkanaście start-upów. Zwycięzcy to m.in. BorrowMyDoggy (UK), Cat in a Flat (UK), Natu (Hiszpania), Petable (Portugalia), BlueNalu Innovations (USA) oraz OneMind Dogs (Finlandia) w roku 2020 oraz Animoscope (Francja), BioKind (UK), Pawesomer (Finlandia), PuppyFat (UK), Pawpots (UAE) oraz Scorpet (Francja) w 2021. Więcej informacji na www.unleashedbypurina.com.