Sort by
Sort by

Startuje rekrutacja do Programu Praktyk Letnich w Nestlé Polska

Rusza rekrutacja do 25. edycji Programu Praktyk Letnich w Nestlé Polska. Na chętnych studentów i absolwentów czeka ok. 70 miejsc w 6 lokalizacjach. 

Program praktyk letnich
Powrót do informacji prasowych

W 2024 roku firma oferuje ok. 70 miejsc dla praktykantów w 6 lokalizacjach: Warszawie, Kaliszu, Nałęczowie, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie i Kargowej. Program Praktyk Letnich trwa od początku lipca do końca września, a rekrutacja będzie prowadzona do 30 kwietnia. Udział w programie jest doskonałą okazją do rozpoczęcia kariery w jednej z największych firm FMCG na świecie. Praktyki w Nestlé Polska dają możliwość uczenia się poprzez doświadczenie, dzięki aktywnemu uczestnictwu w codziennej pracy zespołów. W czasie trwania programu praktykanci będą mieli też szansę odwiedzić jeden z zakładów produkcyjnych firmy w naszym kraju.  

Firma już od 1999 roku organizuje Program Praktyk Letnich dla studentów i absolwentów z całej Polski. W 24 edycjach wzięło w sumie udział ponad 1200 osób, wiele z nich zostało w Nestlé na dłużej. Potwierdza to nie tylko jakość programu, ale również zaangażowanie firmy we wsparcie rozwoju zawodowego młodych osób.

- Wierzymy, że praktyki w Nestlé to nie tylko doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia, ale także możliwość poznania inspirujących ludzi i szansa na start kariery w międzynarodowej firmie. To niezwykle istotne, aby młode osoby stawiały pierwsze kroki w biznesie, ucząc się od specjalistów. Uznajemy za ogromny sukces fakt, że nieustająco od 25 lat wspieramy studentów i absolwentów na początku ich kariery zawodowej. Cieszy nas także to, że w organizacji mamy osoby, które były uczestnikami programu i zostały z nami do dziś. Nawet w zespole zarządzającym są managerowie, którzy właśnie w ten sposób rozpoczęli swoją karierę w Nestlé. – mówi Anna Durzyńska, Dyrektor HR w Nestlé Polska.

W ramach Programu Praktyk Letnich firma oferuje dwie ścieżki rozwoju. Pierwsza - Business Internship Program w biurze głównym w Warszawie skierowana jest do studentów III-V roku studiów i absolwentów do roku po ukończeniu studiów. Praktykanci mogą zdobyć doświadczenie w obszarach, takich jak: IT, HR, digital, e-commerce, marketing, komunikacja, sprzedaż, zarządzanie, logistyka i finanse. Druga ścieżka - Technology Engineering Development Program to propozycja dla osób, których interesują praktyki w zakładach produkcyjnych. Jest skierowana do studentów IV-V roku i absolwentów do 2 lat od ukończenia studiów. Praktykanci mogą zdobyć doświadczenie w dziedzinach, takich jak: technologia i produkcja, zapewnienie jakości, inżynieria przemysłowa, wdrażanie i rozwój nowych produktów, a także BHP, finanse, HR czy IT.

W ramach promocji Programu Praktyk Letnich firma zaplanowała szereg aktywności, w tym udział w Targach Pracy JOBICON w Warszawie, które odbędą się już 26 marca. Podczas wydarzenia będzie szansa porozmawiania z pracownikami Nestlé Polska. W trakcie targów eksperci firmy poprowadzą też warsztat dotyczący odpowiedniego przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej. 

Rekrutacja do programu trwa do końca kwietnia, a wszystkie oferty praktyk dostępne są na stronie: https://www.nestle.pl/jobs/search-jobs.