Sort by
Sort by

O konkursie

Ogólnopolski konkurs żywieniowy Nestlé dla studentów i absolwentów zainteresowanych zdrowym stylem życia jest realizowany w ramach strategii Nestlé Nutrition, Health & Wellness (NHW) popularyzującej prawidłowe żywienie, dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie.

Celem projektu jest wsparcie młodych pasjonatów racjonalnego żywienia w pierwszych krokach ich kariery zawodowej. Zadaniem konkursowym IV edycji jest wybranie grupy wiekowej, sprawdzenie ich nawyków żywieniowych oraz przedstawienie zdrowych zaleceń dotyczących spożywania odpowiednich porcji jedzenia. Za pośrednictwem portalu Facebook studentów i absolwentów wspiera Natalia Honorata Witalna – wirtualna postać, bohaterka I, II i III edycji projektu.

Celem konkursu jest również wsparcie uczelni w realizacji ich projektów dydaktycznych. Ta, której studenci zdobędą Nagrodę Pierwszą, czyli wyjazd do Nestlé Italia w Mediolanie, otrzyma grant naukowy o wartości 10 tys. zł.

W tej edycji zmienia się możliwość zgłoszenia do konkursu. Otóż studenci i absolwenci mogą wykonać pracę zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Członkiem każdego zespołu musi zostać tzw. mentor – pracownik uczelni, wykładowca, który wspomoże studentów w wykonaniu zadania konkursowego.

Na autorów najlepszych prac czekają:

• 2 staże w Nestlé Polska,
• Wyjazd do Nestlé Italia w Mediolanie,
• Udział w V Zjeździe Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością pt. Czy otyłość ma płeć w Białymstoku,
• Wyjazd do fabryki Gerbera w Rzeszowie.

Partnerami Projektu są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Dziennik Metro oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na facebook.com/NestlePolskaNHW.

***

Ogólnopolski projekt żywieniowy Nestlé jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z obszarów zdrowia i prawidłowego odżywiania. Inicjatywa ma na celu praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy, wsparcie rozwoju i kariery zawodowej osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. Projekt realizowany jest od 2012 roku. W poprzednich edycjach wzięli udział studenci kierunków związanych z żywieniem i zdrowiem człowieka z uczelni w całej Polsce. W pierwszej odsłonie konkursu ich zadaniem było opracowanie planu odżywiania dla obserwowanej za pośrednictwem Facebooka wirtualnej postaci – Natalii Honoraty Witalnej. W drugiej – opracowanie planu odżywiania i modyfikacji stylu życia dla jej 4-osobowej rodziny. Zadaniem III edycji było zaprojektowanie inicjatywy promującej zdrowe odżywianie. Od początku projektu inicjatywie towarzyszą spotkania ze specjalistami ds. żywienia z Nestlé Polska S.A. na polskich uczelniach.