Sort by
Sort by

37 Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza w Kaliszu już za nami!

 

37 Międzynarodowy Bieg Ptolemeusza w Kaliszu już za nami! W biegu, który wystartował o godzinie 12.00 na pl. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu wzięło udział ponad 1000 uczestników z wielu krajów! Uczestnicy tradycyjnie zmierzyli się na trasie 10 kilometrów. Głównemu wydarzeniu towarzyszyły biegi dziecięce i młodzieżowe oraz bieg przedszkolaków „Mini Ptolemeusz”. 

W biegu głównym wystartował również prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński, jak również dyrektor i pracownicy fabryki Winiary i fabryki Nestlé Purina – łącznie na linii startowej stanie prawie 40 pracowników firmy. Partnerem wydarzenia była nasza fabryka Winiary oraz Dział Kulinariów Nestlé Polska. Bieg wygrał Olijnyk Paweł z klubu Rakieta/Czernigiw.

W ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!” zorganizowaliśmy również specjalne miasteczko lekkoatletyczne, które odwiedziło ponad 300 dzieci wraz z rodzicami. Dodatkową atrakcją była obecność gwiazd sportu: Anny Jagaciak-Michalskiej, ambasadorki programu LDK (oraz Mistrzyni Polski w trójskoku) i Szymona Ziółkowskiego, mistrza olimpijskiego i mistrza świata w rzucie młotem.

Bieg Ptolemeusza w Kaliszu jest ważnym wydarzeniem na mapie sportowej Nestlé, gdyż wpisuje się również w działania, jakie firma realizuje w ramach programu „Nestlé Porusza Polskę.” Jego celem jest zachęcanie Polaków do aktywności fizycznej.