Sort by
Sort by

Global Alliance for YOUth

 

Współcześni liderzy rozmawiają z przyszłymi liderami – transmisja na żywo z Davos z okazji ogłoszenia Globalnego Sojuszu dla Młodych (ang. Global Alliance for YOUth).

Dziś, podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos Nestlé ogłasza Globalny Sojusz dla Młodych (ang. Global Alliance for YOUth). Zapraszamy na Facebook Live Stream od 17.00 do 19.00 CET.

Według Międzynarodowej Organizacji Pracy, ponad 71 milionów młodych na całym świecie jest bezrobotnych, a ponad 500 milionów nie ma stałego ani pewnego zatrudnienia. Co roku na rynek pracy wchodzi 40 milionów młodych ludzi.

W wielu przypadkach tradycyjna edukacja, jeśli taka w ogóle jest dostępna, nie zapewnia młodym należytego przygotowania do obecnego i przyszłego rynku pracy. Według szacunków Światowego Forum Ekonomicznego, ponad 60 proc. dzieci obecnie rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, podejmie się zawodów jeszcze nieistniejących. Dlatego potrzebują one odpowiednich umiejętności i doświadczenia, które pomoże im sprostać wyzwaniom szybko zmieniającego się krajobrazu gospodarczego.

Firmy mają więc ogromną szansę na rozwój i czerpanie z największej puli talentów i kapitału ludzkiego, jaka kiedykolwiek była dostępna w historii ludzkości. W tym kontekście 20 międzynarodowych firm prywatnych zdecydowało się połączyć swoje siły w Globalnym Sojuszu dla Młodych, aby budować lepszą przyszłość dla młodszych pokoleń.

Globalny Sojusz dla Młodych to program inspirowany biznesem. Został powołany przez organizacje, które myślą podobnie i których pasją jest wspólna praca na rzecz młodych na całym świecie. Celem sojuszu jest wsparcie młodych w taki sposób, aby umożliwić im uzyskanie niezbędnych umiejętności do rozwoju na współczesnym i przyszłym rynku pracy.

"Chcemy pomóc przygotować następne pokolenie do roli liderów jutra, kreatywnych, odnoszących sukcesy w naszych firmach, agrobiznesach, różnych przedsiębiorstwach i takich, którzy będą wyznaczać kierunki niezależnie od swoich dziedzin lub poziomu wiedzy. Łącząc nasze siły, będziemy mogli zrobić więcej, aby zbudować lepszą przyszłość dla przyszłych pokoleń" - powiedział Laurent Freixe, Prezes Nestlé w Ameryce Północnej i Południowej, pomysłodawca inicjatywy „Nestlé NeedsYOUth”.

Nestlé powołało Sojusz dla Młodych w Europie w 2014 roku, aby pomóc młodym w wejściu na rynek pracy. Po pierwszych sukcesach, w 2017 i 2018 roku sojusz został rozszerzony na kraje Ameryki Południowej: Chile, Kolumbię, Meksyk, Peru, Argentynę, Brazylię, Paragwaj i Urugwaj.

Dziś o 17:00 partnerzy założyciele Globalnego Sojuszu dla Młodych będą prowadzić dyskusję panelową z liderami jutra. Tutaj znajduje się link do wydarzenia transmitowanego na żywo.

https://www.nestle.com/media/mediaeventscalendar/allevents/global-alliance-for-youth-2019