Sort by
Sort by

Nestlé ogłasza europejską inicjatywę Youth Employment Initiative – w Polsce rusza 14. edycja Letnich Praktyk i Staży Studenckich

Nestlé planuje wsparcie minimum 20 tys. Europejczyków do 30. roku życia w podjęciu pracy zawodowej. Youth Employment Initiative jest odpowiedzią na rosnące w Europie bezrobocie wśród młodych ludzi i obejmuje stworzenie dla nich tysięcy miejsc pracy, praktyk i staży do 2016 roku. Do inicjatywy firma zaprosi również swoich dostawców z Europy, którzy będą mogli zaoferować uczestnikom projektu możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i zatrudnienie w swoich jednostkach. Szczegółowe informacje na temat Youth Employment Initiative będą znane we wrześniu 2013.

Instytucje rządowe potrzebują wsparcia firm w celu rozwiązania problemu bezrobocia wśród młodych ludzi w Europie – mówi Laurent Freixe, Wiceprezes Nestlé i Dyrektor Zarządzający na Europę: Czujemy się zobowiązani do tego, by stworzyć znaczącej liczbie osób do 30. roku życia warunki do nauki i rozwoju w naszej firmie. Uruchomienie inicjatywy jest rezultatem naszego ciągłego rozwoju i inwestowania w Europie. 

Ścieżki rozwoju oferowane przez Nestlé w ramach Youth Employment Initiative będą obejmowały wszystkie obszary działalności firmy oraz szczeble zatrudnienia – od operatorów w fabrykach po dział sprzedaży i stanowiska zarządzające. Do projektu firma zaprosi uzdolnionych młodych ludzi z wykształceniem zawodowym, jak również wyższym, którzy poszukują pierwszego miejsca pracy. 

W ramach inicjatywy nowo zatrudnieni będą mogli skorzystać z wiedzy i wieloletniego doświadczenia pracowników Nestlé – uczestnicząc m.in. w szkoleniach, w tym z coachingu i mentoringu, co pozwoli im lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy.