Sort by
Sort by

Nestle bierze udział w Forum Dialogu Inwestycje Zagraniczne

Nestlé zaangażowało się w projekt organizowany przez ośrodek analityczny THINKTANK: „Forum Dialogu Inwestycje Zagraniczne”. Ma on ułatwić przepływ wiedzy i oczekiwań pomiędzy inwestorami zagranicznymi a administracją publiczną, by utrzymać wysoką atrakcyjność Polski, jako docelowego miejsca bezpośrednich inwestycji zagranicznych, a także – utrzymać i zwiększyć zaangażowanie inwestorów już działających na rynku.

W dyskusji, która zainaugurowała projekt w dniu 20 marca reprezentował nas Leszek Wącirz – Szef Działu wyrobów Kulinarnych. Podkreślał, że Inwestorzy zwracają uwagę na wyzwania długoterminowe: zwiększanie poziomu kapitału ludzkiego, poziom edukacji, akceptację i szacunek dla przedsiębiorczości, poziom prawa oraz jakość myślenia w Polsce o przyszłości, a szczególnie – formułowania i wdrażania spójnych strategii. Na tle europejskich krajów to polska słabość. Jak mówił „Mam poczucie, że podejście polskich władz do inwestorów nie bierze pod uwagę zmian w otoczeniu globalnym i europejskim, jakby się nic działo. Natomiast otoczenie zmienia się diametralnie na naszą niekorzyść”. Leszek podkreślił również wyzwania w branży spożywczej: sztuczne utrzymywanie kwot cukrowych przez Komisję Europejską, używanie surowców do produkcji żywności w sektorze paliwowym, a tym samym zwiększenie kosztów zakupu surowców i zmniejszenia ich dostępności na światowych rynkach. 

Projekt przewiduje spotkanie w formie okrągłego stołu z przedstawicielami rządu w najbliższych miesiącach, gdzie będziemy mieli jeszcze lepszą okazję do bezpośrednich rozmów z administracją centralną.