Sort by
Sort by

Nestlé partnerem Światowego Dnia Żywności!

 

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Nestlé, jako wieloletni partner Banków Żywności, wspiera działania mające na celu uświadamianie oraz edukację, będące skuteczną metodą walki z marnotrawstwem żywności. Problem jest o tyle duży, że obecnie dotyczy prawie każdego gospodarstwa w Polsce, a rocznie marnuje się w naszym kraju blisko 9 mln ton żywności.

W ramach obchodów Światowego Dnia Żywności Bank Żywności SOS w Warszawie, przy wsparciu Nestlé, organizuje event dla najmłodszych w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

W ramach wydarzenia zaplanowano warsztaty kulinarne o wykorzystaniu resztek jedzenia, które poprowadzi Doradca Kulinarny Nestlé Polska S.A Jerzy Pasikowski. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję dowiedzieć się, jak w ciekawy i prosty sposób wykorzystać to, co nam zostało z wcześniejszego posiłku, bez konieczności wyrzucania jedzenia.

Oprócz warsztatów kulinarnych na dzieci czekają też inne atrakcje m.in. wystawa tematyczna, inscenizacja bajki o marnowaniu żywności, projekcja filmu czy nauka prawidłowego układania produktów w lodówce.