Sort by
Sort by

Praktykanci pomagają psom ze schroniska w Korabiewicach

„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś” – za tymi słowami Ronalda Reagana podążyli nasi tegoroczni praktykanci w ramach Programu Praktyk Letnich.

W dniu 30 lipca praktykanci z biura w Warszawie, fabryk z Nałęczowa, Kargowej, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowa oraz Kalisza wzięli udział w akcji CSR, której celem była pomoc psom ze schroniska w Korabiewicach.

 Impreza integracyjna pod nazwą „Reksio na swoim” trwała blisko 6 godzin. Praktykanci zostali przywitani przez pracownika Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! - Irenę Kowalczyk, której towarzyszyła suczka Sali (pies czekający na adopcję). Pani Irena opowiedziała o schronisku w Korabiewicach, dodatkowo podzieliła się wiedzą na temat zasad witania się z nieznajomym czworonogiem.  Następnie, mimo upału, nasi dzielni praktykanci zostali podzieleni na 8 drużyn, z której każda miała za zadanie stworzyć od podstaw i udekorować budę, która tego samego dnia dotarła do schroniska. W trakcie trwania prac poszczególne zespoły walczyły w konkurencjach sportowych (takich jak „Spacer pijaka”, „Rajd wielkich stóp”, czy „Gąsienica”) o dodatkowe gadżety do budy np. gryzaki, czy miski.

Zwieńczeniem dnia była wspólna integracja przy grillu. W tej części nasi praktykanci odpoczywali po ciężkiej pracy :) :)

 

 


W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim praktykantom za ich zaangażowanie i dobrą zabawę oraz pani Irenie Kowalczyk z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!, która oficjalnie przywitała wszystkich uczestników.