Sort by
Sort by

275 komputerów i tabletów dla uczniów od Nestlé Polska

Nestle przekazuje komputery
Powrót do informacji prasowych

Firma Nestlé Polska przekazała – za pośrednictwem gmin w całym kraju – 275 komputerów i tabletów na rzecz  akcji #KomputerDlaUcznia. Sprzęt, przeznaczony do nauki online, trafi do najbardziej potrzebujących dzieci m.in. z Kalisza, Rzeszowa i Lublina. #KomputerDlaUcznia to akcja, organizowana przez Fundację Impact, a jej celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci i młodzieży.

Epidemia koronawirusa i przejście szkół na nauczanie zdalne udowodniły, że nadal wielu uczniów nie ma dostępu do sprzętu i nie może swobodnie uczyć się online. Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że 13 proc. gospodarstw domowych w Polsce nie posiada komputera z dostępem do internetu. Oznacza to, że nawet dla 500 tys. uczniów jest to poważna przeszkoda w edukacji online. A komputer z internetem jest niezbędny nie tylko do kontaktu ze szkołą - również do wyszukiwania informacji i rozwijania zainteresowań.

Poprawa tej sytuacji jest celem akcji #KomputerDlaUcznia, organizowanej przez Fundację Impact. Nestlé dołączyło do partnerów akcji: GovTech Polska, PayU, Bank BNP Paribas, Orange oraz 300Gospodarka.pl.

- Równe szanse w dostępie do wiedzy są kluczowe dla edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży, dlatego z pełnym przekonaniem wsparliśmy akcję #KomputerDlaUcznia – mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska – Od początku wybuchu pandemii odpowiadamy na potrzeby społeczności, wśród których od lat prowadzimy działalność. Dlatego dotychczas przekazaliśmy w Polsce, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, ponad milion produktów żywnościowych i wody butelkowanej. Ponadto na użytek służb medycznych oraz pacjentów dostarczyliśmy setki tysięcy sztuk sprzętu ochronnego.

Przypomnijmy, że Nestlé Polska przekazało pomoc na rzecz potrzebujących natychmiast po wybuchu pandemii. Za pośrednictwem Federacji Polskich Banków Żywności oraz Caritas Polska na rzecz pracowników służby zdrowia, pacjentów szpitali zakaźnych, osób starszych oraz osób poddanych kwarantannie przekazano m.in. wodę butelkowaną, odżywki dla niemowląt i dzieci, płatki śniadaniowe, żywność dla dorosłych, kawę, słodycze, preparaty odżywcze, karmę dla zwierząt domowych i inne produkty.