Sort by
Sort by

Akademia Techniczna dla kobiet

Wspieramy przyszłe i obecne inżynierki

Akademia Techniczna dla kobiet

W kwietniu tego roku wystartowaliśmy z inicjatywą bezpłatnych warsztatów online pod nazwą Akademia Techniczna dla Kobiet. Miała ona na celu wesprzeć przyszłe lub obecne inżynierki w rozwoju kompetencji technicznych cenionych na rynku pracy. To pierwsza tego typu inicjatywa w branży FMCG. 
W ciągu dwóch kolejnych miesięcy odbyło się 5 warsztatów, w których udział wzięło 97 kobiet. Spotkania prowadzone były przez doświadczone ekspertki pracujące na co dzień w zakładach produkcyjnych Nestlé w Polsce. Prowadzące postawiły przede wszystkim na ćwiczenia, rozwiązywanie biznes case’ów oraz poznawanie narzędzi rozwiązywania problemów. 
W czasie warsztatów uczestniczki miały okazję dowiedzieć się więcej na temat metodologii Total Performance Management (TPM), budowania wiedzy technicznej zespołu produkcji, metod poszukiwania przyczyn źródłowych, przywracania warunków podstawowych maszynom wykorzystywanym w przemyśle spożywczym czy też bezpieczeństwa maszyn. 

Był to dla nas niesamowity czas inspirujących spotkań ze studentkami oraz absolwentkami, gdzie mogłyśmy podzielić się naszym know-how, lepiej się poznać oraz wziąć udział w ciekawych dyskusjach. Mamy nadzieję, że tego typu działania skierowane do młodych kobiet pomogą wyrównać szanse w wejściu na rynek pracy, zwłaszcza w kontekście budowania ścieżki kariery w obszarach technicznych.

Ewelina

Dział HR

Akademia Techniczna dla Kobiet to działanie realizowane w ramach długoletniej inicjatywy skierowanej do osób wchodzących na rynek pracy: Nestlé Needs YOUth.