Sort by
Sort by

Praca w Nestlé oczami praktykantki

O Praktykach Letnich Nestlé rozmawiamy z ubiegłoroczną uczestniczką programu
Praca w Nestlé oczami praktykantki

Niebawem startuje kolejna, 23. edycja Programu Praktyk Letnich Nestlé, który jest elementem globalnej inicjatywny Nestlé Needs YOUth. Ma ona na celu wsparcie młodych wkraczających na rynek pracy. 

W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło 57 praktykantów w pięciu lokalizacjach Nestlé w całej Polsce m.in. w Warszawie, Rzeszowie, Kargowej czy Nałęczowie. Jak trzymiesięczne praktyki letnie wyglądały z perspektywy uczestniczki programu, opowiada nam Wiktoria Celler, która odbyła praktykę w Biurze Głównym w Warszawie. 

O Praktykach Letnich Nestlé rozmawiamy z ubiegłoroczną uczestniczką programu

 
Dlaczego zdecydowałaś się na praktyki w Nestlé? 

Podczas studiów zdobywałam wiedzę z obszaru marketingu i komunikacji, a pisząc pracę licencjacką dotyczącą wpływu rozwoju e-commerce na zachowanie konsumentów, zafascynował mnie świat sprzedaży. Wchodząc na rynek pracy, szukałam organizacji, która pozwoli mi rozwinąć się we wszystkich wspomnianych wcześniej obszarach. Biorąc również pod uwagę pasję do podróży, nauki języków obcych oraz dietetyki, pragnęłam rozpocząć pracę w dynamicznym, międzynarodowym środowisku, skupionym wokół obszaru żywienia. W Nestlé  znalazłam dokładnie to, czego oczekiwałam od jednego z pierwszych doświadczeń zawodowych. Program Praktyk Letnich pozwolił mi połączyć zdobytą podczas studiów wiedzę z prywatnymi zainteresowaniami i możliwościami na dalszy rozwój.

Czym zajmowałaś się podczas Praktyk Letnich w Nestlé?

Podczas Programu Praktyk Letnich wspierałam Dział Sprzedaży, rozwijając dostępność produktów Nestlé na internetowych platformach sprzedażowych. Kompleksowość zadań dała mi możliwość zdobycia doświadczenia w wielu obszarach m.in. negocjacji biznesowych, sprzedaży internetowej czy komunikacji. 

Jakie były Twoje pierwsze wrażenia podczas pracy? Co Ci najbardziej zapadło w pamięć?

To, co wyróżnia Program Praktyk Letnich w Nestlé, to różnorodność aktywności przewidzianych dla jego uczestników – szkoleń z kompetencji miękkich, wirtualnych wizyt w fabrykach, a także inspirujących spotkań z managerami. Dodatkowe aktywności dają możliwość zapoznania się z wartościami, jakimi kierujemy się w Nestlé.

Rozpoczynając pracę w Dziale Sprzedaży, otrzymałam wsparcie członków zespołu, a także praktyczną wiedzę z zakresu zasad funkcjonowania firmy, współpracy z klientami oraz specyfiki pracy Key Account Managerów. To właśnie chęć efektywnego wdrożenia mnie do zespołu, a także kompleksowe przygotowanie do wykonywania przydzielonych mi zadań zapadły mi w pamięć podczas pierwszych tygodni praktyk.

Czego się nauczyłaś podczas trzymiesięcznych praktyk?

Pracując w dziale dyskontów, poznałam kluczową rolę jaką pełni dział Sprzedaży w funkcjonowaniu całej organizacji. Poleciłabym go kandydatom, którzy pragną być najbliżej biznesu i mieć bezpośredni wpływ na jego rozwój. Dzięki dynamice zadań nauczyłam się organizacji pracy, a poprzez komunikację z kluczowymi klientami - podstaw negocjacji. Współpracując z działem zajmującym się rozwojem sprzedaży internetowej, poznałam narzędzia wykorzystywane do wzrostu widoczności produktów na platformach e-commerce. 

Czy podczas Praktyk Letnich w Nestlé brałaś udział w szkoleniach?

Podczas 3-miesięcznego Programu Praktyk Letnich Dział HR zorganizował dla praktykantów szkolenia zarówno z kompetencji miękkich, takich jak efektywność osobista czy umiejętności planowania kariery, jak i wskazówek wykorzystania programów pakietu Microsoft. Nie obyło się również bez warsztatów dotyczących prawidłowych zasad odżywiania. Pragnąc rozwijać się na wielu płaszczyznach, nie przegapiłam ani jednego z nich. Wartością dodaną było bez wątpienia 2-dniowe szkolenie z design thinking, podczas którego dynamika pracy oraz wykorzystanie intuicyjnych narzędzi zaowocowały kreatywnymi pomysłami. 

Jedną z możliwości dla praktykantów był udział w kursie eBusiness Academy. Skorzystałaś z niego? 

Zapisałam się na kurs eBusiness Academy, ponieważ jako pracownik działu Sprzedaży, pragnę rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. W przeciągu kolejnych miesięcy pracy będę sukcesywnie realizować program szkolenia, skupiając się głównie na obszarze digital commerce. Certyfikat, który uzyskam po ukończeniu kursu, będzie wartościowym dodatkiem dla dalszego rozwoju kariery. 
 
Co planujesz po praktykach? 

Po Programie Praktyk Letnich zdecydowałam się dalej rozwijać w strukturach firmy. Dostrzegam, jak wiele przydatnych na rynku pracy umiejętności zdobyłam na przestrzeni ostatnich miesięcy. Praca wśród pomocnych i uśmiechniętych osób z pasją, przekonała mnie, że Nestlé jest miejscem, gdzie dalej chcę zdobywać doświadczenie zawodowe. Udział w Programie Praktyk Letnich Nestlé stwarza możliwości rozwoju i z pewnością pomoże w stawianiu pierwszych kroków na drodze zawodowej.