Sort by
Sort by

Święto Czekolady w Kargowej

Święto Czekolady w Kargowej

Wspieramy lokalne inicjatywy w miejscach, gdzie znajdują się nasze zakłady produkcyjne. Jednym z przykładów jest zaangażowanie w obchody Międzynarodowego Święta Czekolady w Kargowej. Właśnie w tym mieście zlokalizowana jest nasza fabryka słodyczy, w której produkowane są między innymi znane wafle PRINCESSA oraz batony Lion. 

Święto Czekolady w Kargowej


W sobotę 4 czerwca w Kargowej odbyła się dziesiąta już edycja Międzynarodowego Święta Czekolady. Jako Nestlé Polska od lat wspieramy to wydarzenie. W ramach tegorocznych obchodów zorganizowano VIII Bieg Princessy na trasie o długości około 5 kilometrów oraz I Bieg Liona, dla dzieci od 2 do 11 lat, na trasie o długości 300 metrów. W obu biegach wzięło udział łącznie ponad 150 uczestników. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci medali, pucharów, atrakcyjnych gadżetów i słodyczy Nestlé.

Święto Czekolady w Kargowej

Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na słodkie warsztaty. Na stadionie miejskim w Kargowej wystawiliśmy swoje stoisko w „Strefie Czekolady”. Zorganizowaliśmy tam warsztaty z malowania płyt waflowych. Ponad 400 osób mogło stworzyć swoją własną wersję wafelka o wymiarach 30×20 cm. Do dyspozycji były kolorowe czekolady, różne posypki i orzechy. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców oraz gości. 

Święto Czekolady w Kargowej