Sort by
Sort by

Uwzględnij dobro Ziemi w swoim menu

Przypadający na 22 kwietnia Dzień Ziemi jest idealną okazją, aby wprowadzić w swoją dietę zmiany dobre nie tylko dla zdrowia, ale i planety.
Uwzględnij dobro Ziemi w swoim menu

Rosnąca świadomość

Wielu z nas jest już w pełni świadomych tego, jak ważne jest dokonywanie zrównoważonych wyborów. W trosce o przyszłość naszą i kolejnych pokoleń ograniczamy zużycie plastiku, przykładamy większą dbałość o poprawną segregację odpadów – coraz więcej prośrodowiskowych nawyków na stałe gości w naszych domach. Może to dotyczyć także zmiany w naszych nawykach żywieniowych. Rosnący odsetek wegan, wegetarian i fleksitarian – osób, które ograniczają lub całkowicie rezygnują z mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego – ma bowiem niezwykle pozytywny wpływ na środowisko. 

Prezent dla planety 

Zmiany nawyków żywieniowych i oparcie swojej diety w większej części na produktach roślinnych to jeden z najlepszych prezentów, jakie można podarować planecie. Produkcja roślin jest mniej wymagająca i mniej obciążająca dla środowiska, zużywa mniej wody i energii. Aż 70% globalnego zużycia wody to rolnictwo, gdzie szczególnie dużo wody wykorzystywanej jest właśnie w produkcji pasz i hodowli zwierząt. Jeszcze jedną korzyścią diety roślinnej jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jeżeli z okazji Dnia Ziemi chcemy coś podarować planecie, to ograniczenie mięsa będzie czymś, za co będzie nam niezwykle wdzięczna. 

Klasyczny grill w nowym wydaniu

Co istotne, dynamicznie rozwijający się segment zamienników mięsa sprawia, że nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw i smaków, przechodząc na dietę roślinną. Dostępne na rynku zamienniki mięsa świetnie sprawdzą się w wielu ulubionych potrawach – nie należy się zatem obawiać, że potrawy na ich bazie będą trudniejsze w przygotowaniu czy też monotonne i nudne. Świetnym przykładem mogą być pomysły na sezon grillowy od Garden Gourmet. Produkty takie jak „Sensational Mielone” czy „Fileciki Roślinne” będą świetną alternatywą dla klasycznego mięsa mielonego czy filetów z kurczaka. 

Przyrządzenie wiosennych potraw na ich bazie nie musi być też wcale czasochłonne i trudne. Grillowane fileciki możemy podać w bajglu, z sosem z drobno posiekanych pikli i pietruszki zmieszanych z sosem na bazie jogurtu warzywnego, czosnku i musztardy. Jak to zrobić? Gotowy sos rozprowadzamy na dwóch stronach przekrojonego bajgla, dodajemy na spód pokrojone orzechy włoskie, a następnie marchewkę, rzeżuchę, szalotkę i ugrillowane fileciki. Na koniec przykrywamy wszystko drugą połową bajgla i voilà, pyszna przekąska gotowa w kilkanaście minut. 

Garden Gourmet jest najlepszym przykładem, że żywność może być nie tylko smaczna, ale także przyjazna dla planety. W portfolio marki znajdziemy produkty, takie jak: roślinne burgery, klopsiki, fileciki czy roślinne „mięso” mielone. Dzięki powiększającej się gamie naszych roślinnych zamienników mięsa, jesteśmy o krok bliżej do osiągnięcia naszego celu zerowej emisji netto do 2050 roku. 

Więcej inspiracji na majówkowe przekąski znajdziesz na: gardengourmet.pl