Sort by
Sort by

Wspieramy młode talenty kulinarne

Konkurs GARDEN GOURMET Young Culinary Cup 
Nestle Young Culinary Cup

GARDEN GOURMET Young Culinary Cup to konkurs kulinarny skierowany do uczniów szkół średnich o profilu gastronomicznym. Inicjatywa jest realizowana w ramach programu szkoleniowego Nestlé YOCUTA (Young Culinary Talents), którego celem jest rozwijanie młodych talentów poprzez zapewnienie niezbędnych narzędzi do udanej kariery w branży kulinarnej. 

Konkurs Young Culinary Cup to doskonała okazja dla początkujących kucharzy, aby wykazać się kreatywnością i umiejętnościami w obszarze kuchni roślinnej, a następnie rozwijać swoje kompetencje pod okiem specjalistów z branży gastronomicznej. Nagrodą główną w konkursie jest tygodniowy staż w Restauracji Boreczna pod okiem Szefa Kuchni Wojciecha Harapkiewicza. Po zakończeniu stażu zwycięzcy wezmą udział w kolacji degustacyjnej przygotowanej przez Szefa Kuchni. Dodatkowo, zwycięskie danie trafi do menu restauracji.

Od września br. szkoły średnie o profilu gastronomicznym zgłaszały swoich reprezentantów do udziału w GARDEN GOURMET Young Culinary Cup poprzez przesłanie formularza i materiałów konkursowych. Po weryfikacji zgłoszeń najlepsze zespoły zostały zaproszone do udziału w półfinałach, które odbyły się w szkołach gastronomicznych w Warszawie, Grubnie, Rzeszowie i Bielsku-Białej. Podczas wydarzeń uczestnicy przygotowali na żywo potrawy z wykorzystaniem produktów marki GARDEN GOURMET.

Nestle Culinary Cup

Do Finału konkursu zakwalifikowały się 4 pary uczestników. Finaliści spotkali się w szkole gastronomicznej w Łodzi, aby przyrządzić wybrane, autorskie danie i zaprezentować je przed Jury.

Zwycięzcami konkursu zostali Weronika Bieryt i Przemysław Kapusta z Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie. Młodzi kucharze przygotowali wyjątkowy stek z kalafiora z purée z dyni, sosem pomidorowym z wegańskiej alternatywy dla tuńczyka, posypką z wegańskiej alternatywy dla tuńczyka, olejem zielonym i dzikim brokułem. Danie zostało przyrządzone z wykorzystaniem produktów GARDEN GOURMET. Jury doceniło doprecyzowaną kompozycję i kolorystkę składników, połączenie smaków oraz strukturę potrawy.

Nestle Culinary Cup

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali całodniowe bilety wstępu do Energylandii, w której znajduje się “The Hall of Columns made with Garden Gourmet”, czyli pierwsza strefa restauracyjna pod szyldem Garden Gourmet w Polsce, oferująca Gościom potrawy wegetariańskie i wegańskie, skomponowane przez Doradców Kulinarnych Nestlé Professional.

Konkurs jest niepowtarzalną szansą dla młodych talentów, by rozpocząć przygodę ze światem profesjonalnej gastronomii, zdobyć praktyczne doświadczenie i rozwijać się pod okiem doświadczonych ekspertów. To wyjątkowe wydarzenie, pełne ciekawych wyzwań, pozwala także na poznanie trendów kuchni roślinnej i rozwijanie umiejętności dotyczących przygotowywania potraw bezmięsnych.