Sort by
Sort by

BOBO FRUT - Wielka troska o malutkich

Bobo Frut

 

Soki i nektary BOBO FRUT już od ponad 50 lat towarzyszą małym Polakom i ich rodzicom w przełomowych, pierwszych latach życia. Od samego początku wszystkie produkty marki powstają na południu Polski, w fabryce w Rzeszowie.

Najmłodsi potrzebują wielkiej troski, dlatego skład produktów BOBO FRUT dostosowany jest do potrzeb niemowląt i małych dzieci. Warzywa i owoce wykorzystywane do ich otrzymywania spełniają normy nawet 500 razy bardziej surowe niż w przypadku żywności dla dorosłych, a obecna w sokach i nektarach witamina C pomaga wspierać układ odpornościowy maluszków. Do otrzymywania produktów BOBO FRUT wykorzystywane jest aż 10 różnych owoców i 4 rodzaje warzyw tak, by każde dziecko znalazło coś dla siebie.
Poza kultowymi już sokami i nektarami, niedawno w ofercie marki pojawiły się także owocowe deserki w tubkach dla niemowląt, które maluszki mogą zajadać wszędzie – w domu, na spacerze i w podróży.

Ważna informacja. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia dziecka ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.