Sort by
Sort by

GERBER ORGANIC - Prosto z ekologicznej farmy

Gerber Organic

 

Gerber Organic to linia ekologicznych produktów dla niemowląt i małych dzieci: obiadki, deserki, przekąski, kaszki i nektary. Składniki, z których powstają, pochodzą wyłącznie z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych. Oznacza to, że surowce Gerber Organic rosły we własnym tempie - tak, jak maluszki, dla których postały - i pozyskiwane były z poszanowaniem naturalnego rytmu przyrody oraz troską o bioróżnorodność.

Na organicznych farmach podstawą jest szacunek do środowiska, troska o glebę, zwierzęta i rośliny, a wszystko z myślą o przyszłości planety i kolejnych pokoleń. Nie stosuje się tam pestycydów, ani nawozów sztucznych, a o żyzność ziemi dba się płodozmianem, kompostami i zielonymi nawozami. 

Proces przetwarzania składników pochodzących z gospodarstw ekologicznych prowadzony jest w taki sposób, by w jak największym stopniu zachować składniki odżywcze naturalnie w nich zawarte. Cały proces produkcji propozycji od Gerber Organic „od ziarenka do słoiczka” jest dokładnie kontrolowany i w pełni zgodny z zasadami produkcji ekologicznej, co potwierdza odnawiany co roku certyfikat.

Ważna informacja. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia dziecka ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.