GERBER ORGANIC - Prosto z ekologicznej farmy

Gerber Organic

 

Gerber Organic to linia ekologicznych produktów dla niemowląt i małych dzieci: obiadki, deserki, przekąski, kaszki i nektary. Składniki, z których powstają, pochodzą wyłącznie z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych. Oznacza to, że surowce Gerber Organic rosły we własnym tempie - tak, jak maluszki, dla których postały - i pozyskiwane były z poszanowaniem naturalnego rytmu przyrody oraz troską o bioróżnorodność.

Na organicznych farmach podstawą jest szacunek do środowiska, troska o glebę, zwierzęta i rośliny, a wszystko z myślą o przyszłości planety i kolejnych pokoleń. Nie stosuje się tam pestycydów, ani nawozów sztucznych, a o żyzność ziemi dba się płodozmianem, kompostami i zielonymi nawozami. 

Proces przetwarzania składników pochodzących z gospodarstw ekologicznych prowadzony jest w taki sposób, by w jak największym stopniu zachować składniki odżywcze naturalnie w nich zawarte. Cały proces produkcji propozycji od Gerber Organic „od ziarenka do słoiczka” jest dokładnie kontrolowany i w pełni zgodny z zasadami produkcji ekologiczne, co potwierdza odnawiany co roku certyfikat.

Ważna informacja. W okresie pierwszych 6 miesięcy życia dziecka zalecane jest wyłączne karmienie piersią. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat i dłużej. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną.