Sort by
Sort by

NAN 2 - Innowacyjny ekspert w żywieniu dzieci

Mleka modyfikowane NAN 2

 

Mleka modyfikowane NAN 2 to zaawansowane formuły przeznaczone dla zdrowych niemowląt po 6. miesiącu i małych dzieci. Towarzyszą maluchom od momentu zakończenia karmienia piersią aż do wieku przedszkolnego, dostarczając im każdego dnia składniki pokarmowe niezbędne do optymalnego rozwoju psychofizycznego. 

Receptury mlek modyfikowanych NAN 2 są ciągle udoskonalane w oparciu o wyniki najnowszych badań naukowych tak, by coraz lepiej odpowiadać na potrzeby najmłodszych. Przykładem tych innowacji jest oligosacharyd mleka kobiecego 2’-FL o strukturze identycznej jak oligosacharyd najliczniej występujący w mleku mamy zawarty m.in. w NAN OPTIPRO® Plus 2 HMO i NAN SUPREMEPRO 2. Nestlé jako pierwsze uzyskało i dodało ten składnik do swoich mlek modyfikowanych, robiąc kolejny krok w stronę niedoścignionego ideału – mleka mamy. W składzie mlek modyfikowanych NAN 2 znaleźć można także immunoskładniki (cynk*, żelazo*, witamina D*), uczestniczące w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz kultury bakterii m.in. Lactobacillus reuteri.
 

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

Ważna informacja. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia dziecka ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.