NAN 2 - Innowacyjny ekspert w żywieniu dzieci

Mleka modyfikowane NAN 2

 

Mleka modyfikowane NAN 2 to zaawansowane formuły przeznaczone dla zdrowych niemowląt po 6. miesiącu i małych dzieci. Towarzyszą maluchom od momentu zakończenia karmienia piersią aż do wieku przedszkolnego, dostarczając im każdego dnia składniki pokarmowe niezbędne do optymalnego rozwoju psychofizycznego. 

Receptury mlek modyfikowanych NAN 2 są ciągle udoskonalane w oparciu o wyniki najnowszych badań naukowych tak, by coraz lepiej odpowiadać na potrzeby najmłodszych. Przykładem tych innowacji jest oligosacharyd mleka kobiecego 2’-FL o strukturze identycznej jak oligosacharyd najliczniej występujący w mleku mamy zawarty m.in. w NAN OPTIPRO® 2 HMO i NAN SUPREME 2 HM-O. Nestlé jako pierwsze uzyskało i dodało ten składnik do swoich mlek modyfikowanych, robiąc kolejny krok w stronę niedoścignionego ideału – mleka mamy. W składzie mlek modyfikowanych NAN 2 znaleźć można także immunoskładniki (cynk*, żelazo*, witamina D*), uczestniczące w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz kultury bakterii m.in. Lactobacillus reuteri.

NAN 2 dba o wszystkie dzieci, także te z podwyższonym ryzykiem wystąpienia alergii na białka mleka krowiego – specjalnie z myślą o nich powstało NAN EXPERTPRO® HA 2. To mleko następne z częściowo hydrolizowanym białkiem, uzyskanym dzięki niepowtarzalnemu procesowi 2-stopniowej hydrolizy, w której pełne białko zostaje podzielone na mniejsze fragmenty w ściśle określonych miejscach.
 

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

Ważna informacja. Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.