Sort by
Sort by

KASZKI Nestlé – Dużo dobra w każdej łyżeczce

Kaszki Nestlé

 

Kaszki i kleiki Nestlé mają za sobą już ponad 150-letnią historię – to doświadczenie, które pozwala tworzyć produkty odpowiednie dla wymagających, małych brzuszków. Do wyboru są kleiki, a także kaszki mleczne i bezmleczne w wielu wariantach smakowych – do ich otrzymywania wykorzystywane jest aż 11 gatunków owoców tak, by każdy maluszek mógł znaleźć dla siebie coś pysznego.

Większość kaszek Nestlé powstaje w Polsce, w fabryce w Kaliszu. Zboża, które trafiają do małych brzuszków z kaszkami i kleikami Nestlé przechodzą nawet 1000 testów jakości, a stawiane im wymagania są do 2000 razy bardziej rygorystyczne niż w przypadku produktów dla dorosłych**.

Skład kleików i kaszek Nestlé dostosowany jest do potrzeb niemowląt i małych dzieci. 

Kleiki Nestlé to produkty o bardzo prostym składzie - zmielony ryż lub kukurydza, witamina B1* oraz aktywne kultury bakterii Bifidobacterium lactis. To dobra propozycja na pierwszy bezglutenowy posiłek, który łagodnie wprowadzi dziecko w świat produktów zbożowych.

Kaszki zawierają już nieco więcej składników: m.in. żelazo – ponad 50% dziennego zapotrzebowania dziecka w każdej porcji, immunoskładniki (żelazo, cynk, witamina A* i C), czyli składniki mineralne i witaminy uczestniczące w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, a także, wspomniane już wcześniej, aktywne kultury bakterii Bifidobacterium lactis. Kaszki mleczno-ryżowe zawierają dodatkowo także kwas alfa-linolenowy (ALA) przyczyniający się do rozwoju mózgu i tkanek nerwowych oraz jod ważny dla rozwoju funkcji poznawczych dziecka.

Zarówno kaszki, jak i kleiki Nestlé należą do kategorii żywności dla niemowląt i małych dzieci. Oznacza to, że są dokładnie badane m.in. pod względem zawartości pestycydów i metali ciężkich (jak kadm i arsen).



* zawartość zgodnie z przepisami prawa
** podane informacje dotyczą kaszek mleczno-ryżowych

Ważna informacja. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia dziecka ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.