Nestlé Sinlac

Nestle Sinlac

 

Nestlé Sinlac to produkt zbożowy na specjalne potrzeby. Nie zawiera składników, które często wywołują u niemowląt i małych dzieci alergie oraz nietolerancje pokarmowe: białka mleka krowiego, laktozy, glutenu i soi. Nestlé Sinlac powstaje na bazie mąki ryżowej i  mączki chleba świętojańskiego, czyli składników naturalnie bezglutenowych. Ryż świetnie sprawdza się jako podstawa pierwszych stałych posiłków – jest lekkostrawny i łagodny w smaku. Chleb świętojański to inaczej strąki drzewa karobowego, które występuje w rejonie śródziemnomorskim i zaliczane jest do roślin strączkowych. Ze względu na zawartość białka i składników mineralnych oraz niskie właściwości alergizujące chleba świętojańskiego warto włączyć go do diety, szczególnie eliminacyjnej. Dodatkowo, w Nestlé Sinlac obecna jest kompozycja olejów roślinnych – rzepakowego i słonecznikowego, która dostarcza wysokiej jakości tłuszcze.

Nestlé Sinlac to najpopularniejszy wśród polskich rodziców produkt zbożowy dla niemowląt i małych dzieci – niekwestionowany numer 1 w Polsce w swojej kategorii1. Produkt już od 18 lat pomaga urozmaicać dietę eliminacyjną najmłodszych tak, by bez mleka, glutenu i soi dostarczała im składniki, których potrzebują. Zdobył w tym czasie uznanie nie tylko rodziców, ale też zaufanie lekarzy, który polecają go swoim małym pacjentom.

Teraz produkt dostępny jest także w nowej wersji jako Nestlé Sinlac bez dodatku cukru*. Nowość zawiera wyłącznie cukry zawarte naturalnie w składnikach. Aż 97% produktu stanowią 2 główne składniki – mąka ryżowa i mączka chleba świętojańskiego.

Zarówno Nestlé Sinlac jak i Nestlé Sinlac bez dodatku cukru* to produkty z grupy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Oznacza to, że spełniają normy jakościowe znacznie bardziej rygorystyczne niż ma to miejsce w przypadku żywności dla dorosłych. Dokładnie badana jest m.in. zawartość takich składników jak pestycydy czy metale ciężkie (kadm, arsen).

Więcej informacji na temat Nestlé Sinlac i Nestlé Sinlac bez dodatku cukru*  można znaleźć na stronie programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&Me.

* Zawiera naturalnie występujące cukry.

1 NESTLÈ Polska S.A. za Nielsen - Panel Handlu Detalicznego,  rynek Cała Polska - dane scanningowe (jako suma rynków: Hipermarkety, Supermarkety bez Dyskontów, Dyskonty, Duże sklepy spożywcze z sieciami chemicznymi, Średnie sklepy spożywcze, Małe sklepy spożywcze, Sklepy win.-cuk., Stacje benzynowe i Kioski), 2018, sprzedaż wartościowa (w pln), Kaszki dla niemowląt