NESTLÉ SINLAC – Bez mleka krowiego, laktozy, glutenu i soi

Nestlé Sinlac

 

Nestlé Sinlac to bezglutenowy produkt zbożowy charakteryzujący się wysoką wartością odżywczą – zawiera odpowiednią ilość białka, witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Może być wykorzystywany w diecie niemowląt po 4. miesiącu życia podczas rozszerzania diety, maluszków z alergią lub nietolerancją na białka mleka krowiego, glutenu i soi oraz laktozę, a także mam karmiących na diecie eliminacyjnej, gdy maluszek ma alergię na któryś z tych składników.

Nestlé Sinlac to najpopularniejszy wśród polskich rodziców produkt zbożowy dla niemowląt i małych dzieci – niekwestionowany numer 1 w Polsce w swojej kategorii1.

Teraz produkt dostępny jest także w wersji bez dodatku cukru*, która zawiera wyłącznie cukry zawarte naturalnie w składnikach. Aż 97% Nestlé Sinlac bez dodatku cukru* stanowią 2 główne składniki – mąka ryżowa i mączka chleba świętojańskiego.

Zarówno Nestlé Sinlac jak i Nestlé Sinlac bez dodatku cukru* to produkty z grupy żywności dla niemowląt i małych dzieci. Oznacza to, że spełniają normy jakościowe znacznie bardziej rygorystyczne niż ma to miejsce w przypadku żywności dla dorosłych. Dokładnie badana jest m.in. zawartość takich składników jak pestycydy czy metale ciężkie (kadm, arsen).

* Zawiera naturalnie występujące cukry.

1 NESTLÈ Polska S.A. za Nielsen - Panel Handlu Detalicznego,  rynek Cała Polska - dane scanningowe (jako suma rynków: Hipermarkety, Supermarkety bez Dyskontów, Dyskonty, Duże sklepy spożywcze z sieciami chemicznymi, Średnie sklepy spożywcze, Małe sklepy spożywcze, Sklepy win.-cuk., Stacje benzynowe i Kioski), 2018, sprzedaż wartościowa (w pln), Kaszki dla niemowląt

Ważna informacja. W okresie pierwszych 6 miesięcy życia dziecka zalecane jest wyłączne karmienie piersią. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat i dłużej. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną.