Sort by
Sort by

NESTLÉ YOGOLINO - Z wapniem dla prawidłowego rozwoju kości

Nestlé Yogolino

 

Polskie dzieci spożywają zbyt mało mleka i jego przetworów. Nestlé Yogolino i Nestlé Mleczny Deserek to deserki mleczne i owocowo-mleczne, które mogą pomóc to zmienić i dostarczyć dzieciom odpowiednią ilość wapnia potrzebnego do prawidłowego rozwoju kości. Jedna porcja deserku zaspokaja nawet 38% dziennego zapotrzebowania malucha na ten cenny składnik. 

W urozmaiceniu diety dziecka pomaga rodzicom szeroki wybór smaków – dostępne są wersje z dodatkiem wanilii i kakao, a także owoców: truskawek, malin i jagód.

Dzięki poręcznym kubeczkom podawanie dzieciom deserków Nesté Yogolino jest niezwykle wygodne. Dodatkowo, odpowiednia obróbka cieplna i właściwie dobrany proces pakowania sprawiają, że deserki nie wymagają przechowywania w lodówce, zawsze mają więc temperaturę odpowiednią do spożycia.

Dawniej Nestlé Yogolino dostępne było pod nazwą Nestlé Jogolino.

Ważna informacja. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia dziecka ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.