Sort by
Sort by

Suplementy diety NANCARE

NAN-Care-900x600

 

NANCARE to gama suplementów diety stworzonych specjalnie dla niemowląt i dzieci. Powstały, aby wspierać rozwój i odpowiadać na potrzeby najmłodszych. Każdy z nich zawiera ważne dla maluszka, bezpieczne składniki, które mogą być pomocne w przypadku biegunek i zaparć lub wspierać w zaspokojeniu zapotrzebowania dziecka na witaminę D.  W skład linii wchodzą 4 produkty:

  • NANCARE WITAMINA Ddla wsparcia odporności
     
  • NANCARE FLORA-PRO z probiotykiem, żywymi kulturami bakterii L.rhamnosus i NANCARE FLORA-SUPPORT, który dodatkowo zawiera także oligosacharydy mleka kobiecego 2’-FL i LnNT – stworzone z myślą o maluszkach w trakcie antybiotykoterapii i borykających się z biegunkami
     
  • NANCARE FLORA-EQUILIBRIUM – unikalna kompozycja błonnika GOS/FOS, stworzona dla dzieci z zaparciami.

Ważna informacja. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia dziecka ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut mleka kobiecego, zróżnicowanej i zbilansowanej diety dziecka oraz zdrowego trybu życia. Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji do spożycia. Przed użyciem zasięgnij porady lekarza. Przechowuj w sposób niedostępny dla małych dzieci. Dla zdrowia ważna jest urozmaicona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.