Sort by
Sort by

Nestlé dołącza do inicjatywy Exponential Roadmap

Bliska współpraca z dostawcami pozwoli przyspieszyć działania firmy na rzecz klimatu
Nestlé dołącza do inicjatywy Exponential Roadmap
Powrót do informacji prasowych

Nestlé dołączyło do inicjatywy Exponential Roadmap zrzeszającej organizacje, które zgodnie z celami ONZ działają na rzecz ograniczenia wzrostu średniej temperatury do 1.5°C. Współtworzą ją innowatorzy technologiczni, naukowcy, przedstawiciele biznesu i organizacje pozarządowe, wspólnie działający dla dobra planety. Inicjatywa jest oficjalnym partnerem projektu „Race To Zero”.

W ramach inicjatywy Nestlé stało się także członkiem międzynarodowej grupy 1.5°C Supply Chain Leaders. Firmy w niej zrzeszone będą pracować nad wprowadzeniem zmian w globalnych łańcuchach dostaw oraz wspierać w tym zakresie małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) poprzez SME Climate Hub. Tzw. Liderzy Łańcuchów Dostaw, w tym Nestlé, będą zachęcać dostawców i pomagać im w zmniejszeniu emisji o połowę do roku 2030 oraz w osiągnięciu neutralności węglowej najpóźniej do 2050 roku. 

Założenia inicjatywy zostały ogłoszone krótko po publikacji Mapy Drogowej Nestlé na rzecz zerowej emisji netto (pdf, 10Mb), dokumentu szczegółowo opisującego działania i inwestycje w zakresie zmian klimatu, które dla firmy są priorytetowe. 

„Nestlé z dumą dołącza do Exponential Roadmap Initiative jako lider w zakresie zmian w łańcuchach dostaw. Ponad 90% naszej emisji dwutlenku węgla pochodzi właśnie z tego obszaru, dlatego też współpraca z dostawcami jest kluczowa dla osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku. Cieszymy się, że możemy współpracować z innymi, by osiągnąć ten cel” – mówi Magdi Batato, Dyrektor ds. Operacji Nestlé S.A.

“Cieszymy się, że w naszym gronie możemy powitać Nestlé i wraz z Ericsson, IKEA, Telia, BT Group i Unilever wspólnie kontynuować działania jako „1.5°C Supply Chain Leaders”. Naszym wspólnym celem jest, by do 2030 roku o połowę ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Współpraca z dostawcami i innymi liderami łańcucha dostaw – wspólne wprowadzanie nowych rozwiązań oraz usuwanie istniejących przeszkód – jest absolutną koniecznością dla firm, których ambicją jest osiągnięcie neutralności węglowej” – mówi Johan Flak, Dyrektor Exponential Roadmap Initiative.

Aby osiągnąć neutralność węglową, Nestlé będzie współpracować ze 150 000 dostawców, w tym 30 000 firm, które globalnie dostarczają firmie surowce oraz materiały opakowaniowe.