Sort by
Sort by

10 - lecie inicjatywy Nestlé Needs YOUth

10 - lecie inicjatywy Nestlé Needs YOUth

Nestlé obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę powstania Nestlé Needs YOUth - globalnej inicjatywy, której celem jest zwiększenie szans na zatrudnienie młodych ludzi na całym świecie poprzez rozwijanie niezbędnych umiejętności, pomagających w rozwoju kariery zawodowej.  

W Polsce w ramach inicjatywy Nestlé Needs YOUth studenci i absolwenci mogą korzystać z Programu Praktyk Letnich Nestlé. W 2023 roku odbyła się jego kolejna, 24. edycja. Firma oferuje dwie ścieżki rozwoju w ramach Programu Praktyk Letnich: Business Internship Program w biurze głównym w Warszawie lub Technology Engineering Development Program w fabrykach w Kaliszu, Kargowej, Nałęczowie, Nowej Wsi Wrocławskiej i Rzeszowie. 

10 - lecie inicjatywy Nestlé Needs YOUth > Component

W ramach 3-miesięcznych praktyk uczestnicy mogą wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach i szkoleniach, które dają możliwość rozwoju umiejętności potrzebnych na rynku pracy w tym -  kompetencji miękkich, wiedzy z zakresu IT itp. Do tej pory w Polsce z programu skorzystało ponad tysiąc osób, z czego ponad połowa została w Nestlé na dłużej.

Programy praktyk i staży to dla młodych osób doskonała okazja na zdobycie doświadczenia zawodowego i rozwinięcie umiejętności potrzebnych na rynku pracy. W trakcie Programu Praktyk Letnich uczestnicy mają szansę lepiej poznać nasz biznes. Organizujemy szereg warsztatów i szkoleń, a także wizytę w jednym z naszych zakładów produkcyjnych

Joanna Osińska

CEE Talent Lead

W ramach inicjatywy Nestlé Needs YOUth Nestlé Polska organizuje również warsztaty dla studentów i absolwentów, które mają na celu pomóc młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy poczuć się na nim pewnie. W trakcie spotkań nasi eksperci przekazują wiedzę, jak napisać CV, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jakich pytań można się spodziewać. Podpowiadają także, jak odpowiedzieć na takie pytania. W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 300 osób wzięło udział w tego typu warsztatach.

Badania kawy

Od 2019 roku firma wspiera program edukacyjny Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo,  w ramach którego uczniowie szkół średnich zakładają i prowadzą własne firmy. Młodzi ludzie tworzą własne pomysły na biznes, dobierają członków zespołu, ustalają model biznesowy, prowadzą działania marketingowe i sprzedażowe, wytwarzają i sprzedają swoje produkty lub świadczą usługi. Program pozwala rozwijać kompetencje takie jak kreatywność i przedsiębiorczość. Rolą Nestlé jest zapewnienie uczestnikom wsparcia mentorskiego.  

Więcej informacji na temat 10-lecia inicjatywy Nestlé Needs YOUth można przeczytać w raporcie: https://www.nestle.com/sites/default/files/2023-10/nestle-needs-youth-impact-report.pdf