Sort by
Sort by

Czas na ruch

Kilka pomysłów na proste ćwiczenia do wykonywania w domu
Czas na ruch
Czasami nie mamy możliwości, by wyjść i poćwiczyć poza domem. Wciąż jednak niezwykle ważne jest, by pozostać w formie – dotyczy to całej rodziny, zarówno rodziców, jak i dzieci.

Chcąc pozostać zdrowymi, musimy pamiętać nie tylko o prawidłowej, zbilansowanej diecie, ale też o codziennych ćwiczeniach. Każdego dnia powinniśmy znaleźć czas na aktywność fizyczną. Oczywiście może to być nie lada wyzwanie, kiedy przez większość czasu jesteśmy w domu.

Dlatego zebraliśmy listę zabaw, w których możecie uczestniczyć wspólnie jako rodzina – to świetny sposób, by ćwiczyć i jednocześnie dobrze się bawić.


Taniec przed lustrem

Co powiecie na trochę tańca w salonie, by się wyluzować i rozruszać? Zasady są proste: „główny tancerz” porusza się w rytm muzyki, podczas gdy inni próbują naśladować jej/ jego ruchy, jak potrafią najlepiej.

Oczywiście im bardziej wymagające są kroki taneczne, tym bardziej zmęczeni będziecie Wy i Wasze dzieci. Ta zabawa z pewnością pozwoli Wam połączyć ćwiczenia i dobrą zabawę.


Wstań, usiądź

Istnieje szansa, że wspólnie z dziećmi uwielbiacie oglądać telewizję. To oznacza, że przez dłuższy czas pozostajecie w pozycji siedzącej, a to nigdy nie jest dobre. Specjaliści zalecają, by wstać i poruszać się trochę przynajmniej co 45 minut.

„Wstań, usiądź” to prosta zabawa, która sprawi, że cała rodzina będzie się ruszać i jednocześnie nie przegapi ani minuty filmu. Po prostu wybierzcie jedno słowo i za każdym razem, gdy je usłyszycie w telewizji, wstańcie na chwilę. Wygrywa ten, kto zrobi to najszybciej.


Poszukiwanie skarbów

Poszukiwanie skarbów z pewnością sprawi, że Twoje dzieci zaczną się ruszać. Przedstawiamy kilka rodzajów poszukiwania skarbów – możesz też połączyć je ze sobą, by angażować swoje pociechy.

“Podchody” – dla każdego uczestnika zabawy wybierz odmienne, kolorowe karteczki samoprzylepne. Następnie umieść karteczki w kilku miejscach w domu. Pierwsze dziecko, które odnajdzie wszystkie swoje karteczki, wygrywa.

“Poszukiwanie punktów” – każda kolorowa karteczka jest warta określoną liczbę punktów. Schowaj kilka karteczek w różnych miejscach w domu i daj dzieciom jedną minutę na to, by znalazły jak najwięcej karteczek. Dziecko z największą liczbą punktów wygrywa.

„Papierowa wojna” – każde dziecko wybiera jeden kolor jako swój i umieszcza kilka karteczek w wybranym kolorze na ścianie. Dzieci muszą spróbować „wykraść” jak najwięcej karteczek w kolorze przeciwników w określonym czasie. Osoba, która ma na końcu największą liczę karteczek przeciwników, wygrywa.


Joga

A co powiecie na jogę? Joga jest świetna dla dzieci, jak i dla dorosłych: pomaga nam się rozciągnąć, poprawić koordynację, a jednocześnie dajcie szansę, żeby zgłębić wiedzę na temat relaksacji i medytacji. A poza tym to dobra zabawa!

Ćwicząc jogę, nie potrzebujesz też sprzętu, co jest dodatkowym plusem – jedyną rzeczą, którą musisz mieć to kilka mat do ćwiczenia. Jeśli nie wiesz, jak zacząć, w Internecie znajdziesz niezliczoną liczbę kursów jogi online.

W ramach inicjatywy Nestlé for Healthier Kids  wspieramy program „Lekkoatletyka dla każdego!”, realizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Celem programu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej regularnej i bezpiecznej aktywności fizycznej. Eksperci „Lekkoatletyki dla każdego!” przygotowali dodatkowe pomysły na to, jak możemy ćwiczyć w domu. Znajdziecie je poniżej: 

 

LDK_cwiczenia.jpgNa co więc czekacie? Czas na ruch!