Sort by
Sort by

Dobre miejsce na start

Podsumowanie Programu Praktyk Letnich 2022
Nestle Program praktyk letnich 2022

Wiemy, że stawianie pierwszych kroków na rynku pracy to spore wyzwanie. Dlatego w Nestlé już od wielu lat organizujemy Program Praktyk Letnich, by zapewnić wsparcie studentom i absolwentom, którzy rozpoczynają karierę zawodową. Trzymiesięczne praktyki pozwalają nie tylko na zdobycie cennej wiedzy, poprzez dołączenie do naszych zespołów na terenie całej Polski, ale są też okazją do poznania nowych ludzi, integracji i niejednokrotnie zawarcia prawdziwych przyjaźni.

W 23. edycji programu, który organizowany jest w ramach naszej globalnej inicjatywy Nestlé Needs YOUth, wzięło udział 50 studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. Mieli oni do wyboru dwie ścieżki rozwoju: Business Internship Program oraz Technology Engineering Development Program. Pierwszy obszar daje możliwość zdobycia doświadczenia m.in. w działach IT, HR, eCommerce, marketingu, sprzedaży, finansach w biurze w Warszawie. Osoby, które zainteresowane są działaniami z zakresu technologii i produkcji, zapewnienia jakości, inżynierii przemysłowej, a także BHP mogły wybrać drugą ścieżkę. W tym przypadku praktyki odbywały się w fabrykach: Rzeszowie, Kargowej, Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, a także w rozlewni wody w Nałęczowie.

Dobre miejsce na start > Component
Podczas inauguracji w biurze głównym w Warszawie praktykanci uczestniczyli w części wykładowej oraz spotkaniach z przedstawicielami działu HR, którzy opowiedzieli o pracy w Nestlé, głównych wartościach firmy oraz współpracy między działami. Na koniec dnia zorganizowano też warsztaty kulinarne, w czasie których uczestnicy mogli zapoznać się z produktami z naszego portfolio.
Wszystkich praktykantów zaprosiliśmy również do fabryki Nestlé Nutrition w Rzeszowie, gdzie mieli okazję poznać bliżej proces produkcji żywności dla dzieci i niemowląt. Nasi goście zostali oprowadzeni po laboratorium i wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy. Dodatkowo nasza ekspertka ds. żywienia przygotowała dla nich warsztat dotyczący zbilansowanej diety, a wieczorem czekała na nich integracja, podczas której wszyscy mogli się lepiej poznać.
Dobre miejsce na start > Component


Uczestnicy programu mają realny wpływ na realizację projektów pod okiem naszych doświadczonych specjalistów. Biorą też udział w różnego rodzaju szkoleniach czy warsztatach, które dają możliwość rozwoju umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Ponad połowa z ubiegłorocznych praktykantów została z nami na dłużej, kontynuując swój rozwój zawodowy.

Praktyki w Nestlé poleciłbym każdemu, kto szuka bezpiecznej przystani na rynku pracy, sympatii od współpracowników, a także bardzo fajnej atmosfery.” – komentuje Przemysław, jeden z uczestników 23. edycji Programu Praktyk Letnich w Nestlé

Rekrutacja na tegoroczną edycję Programu trwa do 30 kwietnia. Oferty dostępne są na stronie https://www.nestle.pl/jobs/search-jobs.
Więcej o aktualnych programach i możliwościach rozwoju w Nestlé dowiesz się tutaj: Program Praktyk Letnich | Nestlé (nestle.pl).