Sort results by
Sort results by

Nestlé Waters dla Nałęczowa

Jak wspieramy społeczność lokalną
Nestlé Waters dla Nałęczowa

Nałęczów to urokliwe miasteczko położone w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, prawdziwa perła Lubelszczyzny. To właśnie tutaj mieści się nasz zakład rozlewniczy Nestlé Waters, w którym butelkujemy naturalną wodę mineralną Nałęczowianka. Cały ten region jest dla nas niezwykle ważny i staramy się być tu jak najlepszym sąsiadem.

Jesteśmy innowacyjni i dbamy o środowisko

Nasza nałęczowska rozlewnia wody, jako pierwsza w Polsce, może pochwalić się certyfikatem Alliance for Water Stewardship (AWS). Dlaczego to dla nas tak ważne wyróżnienie? Mogą je otrzymać tylko zakłady, które dbają o zasoby wody z korzyścią dla lokalnych społeczności. Kontrola prowadzona przez zewnętrznych ekspertów przed przyznaniem takiego certyfikatu uwzględnia aż 30 różnych kryteriów! Ta, której zostało poddane Nestlé Waters, udowodniła, że o wodę troszczymy się w całym procesie – na poziomie wododziałów i w całym łańcuchu dostaw. Pokazała także, że blisko współpracujemy z mieszkańcami regionu oraz innymi użytkownikami zasobów wody.
To oczywiście nie wszystko. W nałęczowskiej rozlewni na bieżąco wprowadzamy kolejne innowacyjne rozwiązania, mające na celu zmniejszenie ilości wykorzystywanej wody, ograniczenie emisji CO2, zużycia energii elektrycznej czy redukcję ilości odpadów.

Dbamy o zasoby wody w regionie
Dbamy o zasoby wody w regionie

Angażujemy się w życie społeczności lokalnej

Wspólnie z lokalną społecznością chcemy dbać o lokalne zasoby wody, żebyśmy wszyscy mogli w pełni cieszyć się ich odpowiednią ilością i jakością. Dlatego blisko współpracujemy z lokalnymi władzami – naszą najnowszą wspólną inwestycją jest budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Cynków w gminie Nałęczów. Wspieramy działania edukacyjne Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, w celu promocji zrównoważonych praktyk rolniczych, chroniących zasoby wodne. Współpracujemy ponadto z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji czy z lokalnym kołem wędkarskim „Pstrąg”, dbającym o stan miejscowych rzek i zbiorników wodnych (finansujemy m.in. zarybianie stawów). Wspieramy także lokalną Ochotniczą Straż Pożarną poprzez współfinansowanie zakupu drabiny mechanicznej, a także miejscowe kluby sportowe – np. siatkarski „Cisy Nałęczów” – przekazując środki finansowe i wodę.

Pod koniec marca 2021 roku oddaliśmy do użytku nową siłownię plenerową. Ogólnodostępny obiekt sportowy powstał przy Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Nałęczowianie będą w niej mogli bezpłatnie skorzystać z wielofunkcyjnych urządzeń do ćwiczeń, w tym biegacza połączonego z orbitrekiem, roweru i jeźdźca, wioślarza, twistera i surfera oraz sprzętu z drabinką i częścią do podciągania nóg.

silownia naleczow
Zbudowaliśmy siłownię plenerową przy Parku Zdrojowym
Ściśle współpracujemy z władzami lokalnymi
Ściśle współpracujemy z władzami lokalnymi
Współpracujemy z kołem wędkarskim Pstrąg
Współpracujemy z kołem wędkarskim Pstrąg
Współpracujemy z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego
Współpracujemy z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego
Wspieramy Ochotniczą Straż Pożarną
Wspieramy Ochotniczą Straż Pożarną
Wspieramy lokalne kluby sportowe
Wspieramy lokalne kluby sportowe

Pomagamy kształtować odpowiedzialne zachowania

Otwarty dialog z lokalną społecznością pokazuje nam, czego potrzebują i oczekują mieszkańcy regionu Nałęczowa. Wspólna troska o lokalne zasoby wodne pozwala nam realizować wiele ciekawych akcji i inicjatyw, w których sercu stoi dobro przyrody. Wspólnie z pracownikami przeprowadzamy m.in. akcje sprzątania środowiska naturalnego i organizujemy dla nich warsztaty z odpowiedzialnego zarządzania zasobami wody. Odbiorcami wielu naszych działań są też najmłodsi: w ramach obchodów Światowego Dnia Wody dzieci z lokalnych szkół odwiedzają nasz zakład, uczestniczą także w organizowanych przez nas warsztatach, podczas których opowiadamy, na czym polega ochrona zasobów wodnych, prawidłowe nawodnienie organizmu czy sortowanie i recykling odpadów. Z myślą o nich współfinansowaliśmy także wyposażenie ekologicznego i bezpiecznego placu zabaw. Zainstalowaliśmy tam tablicę edukacyjną na temat recyklingu oraz kosz w kształcie misia, przeznaczony na butelki PET, aby zachęcić dzieci do dbania o środowisko.

Organizujemy warsztaty i szkolenia dla dzieci
Organizujemy warsztaty i szkolenia dla dzieci
Wspólnie z pracownikami organizujemy akcje sprzątania
Wspólnie z pracownikami organizujemy akcje sprzątania
Organizujemy corocznie Światowy Dzień Wody
Organizujemy corocznie Światowy Dzień Wody
Współfinansowaliśmy ekologiczny plac zabaw
Współfinansowaliśmy ekologiczny plac zabaw

Pomagamy w kryzysach (i nie tylko)

Stale wspieramy potrzebujące instytucje, takie jak dom dziecka czy hospicjum dla dzieci, poprzez regularne, bezpłatne dostawy wody. Także po wybuchu pandemii podjęliśmy decyzję o natychmiastowym przekazaniu pomocy na rzecz najbardziej potrzebujących. Ponad 360 tys. butelek wody z Nałęczowa trafiło wtedy do osób z utrudnionym dostępem do bezpiecznej wody pitnej – pacjentów, służby zdrowia, służb ratowniczych oraz osób na kwarantannie w całej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Lubelszczyzny. Wodę butelkowaną otrzymały tam m.in. dom dziecka w Przybysławicach, szpitale w Biłgoraju, Lubartowie, Lublinie czy Puławach. W samym Nałęczowie – ośrodek zdrowia, sanatorium i ośrodek pomocy społecznej, a także służby medyczne i sanitarne (22 placówki m.in. w Annopolu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Łęcznej), współfinansowaliśmy także zakup maseczek ochronnych dla mieszkańców miasta.

Przekazujemy darowizny wody potrzebującym
Przekazujemy darowizny wody potrzebującym
Współfinansowaliśmy zakup maseczek
Współfinansowaliśmy zakup maseczek

Dbamy o naszych pracowników

W naszym zakładzie w Nałęczowie zatrudniamy dziś ok. 230 pracowników. Bardzo się cieszymy, że zdecydowali się dołączyć do naszego zespołu! Dokładamy wszelkich starań, żeby mogli jak najlepiej się rozwijać – a mogą to robić w różnorodnych obszarach, takich jak m.in.: produkcja, jakość, środowisko, inżynieria, utrzymanie ruchu…
Najwyższym priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo naszych pracowników. Prowadzimy szereg działań, których celem jest zapobieganie występowaniu i powtarzaniu się jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacji.

Nestle Fabryka
Nasz zakład w Nałęczowie
Nestle Fabryka
Nasz zakład w Nałęczowie


 

- Blisko 90 proc. mieszkańców Nałęczowa i okolic dobrze ocenia wpływ Nestlé Waters na rozwój lokalny – wynika z badania opinii, przeprowadzonego wiosną 2020mówi Artur Młotek, Dyrektor Operacyjny Nestlé Waters PolskaTe wyniki ogromnie nas cieszą. Zapewniamy, że będziemy kontynuować nasze zaangażowanie środowiskowe, społeczne, edukacyjne i biznesowe, by być jak najlepszym sąsiadem i jednym z filarów rozwoju naszej „małej ojczyzny".