Sort by
Sort by

Nestlé Waters dla Nałęczowa

Jak wspieramy społeczność lokalną
Nestlé Waters dla Nałęczowa

Nałęczów to urokliwe miasteczko położone w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, prawdziwa perła Lubelszczyzny. To właśnie tutaj mieści się nasz zakład rozlewniczy Nestlé Waters, w którym butelkujemy naturalną wodę mineralną Nałęczowianka. Cały ten region jest dla nas niezwykle ważny i staramy się być tu jak najlepszym sąsiadem.

Jesteśmy innowacyjni i dbamy o środowisko

Nasza nałęczowska rozlewnia wody, jako pierwsza w Polsce, może pochwalić się certyfikatem Alliance for Water Stewardship (AWS). Dlaczego to dla nas tak ważne wyróżnienie? Mogą je otrzymać tylko zakłady, które dbają o zasoby wody z korzyścią dla lokalnych społeczności. Kontrola prowadzona przez zewnętrznych ekspertów przed przyznaniem takiego certyfikatu uwzględnia aż 30 różnych kryteriów! Ta, której zostało poddane Nestlé Waters, udowodniła, że o wodę troszczymy się w całym procesie – na poziomie wododziałów i w całym łańcuchu dostaw. Pokazała także, że blisko współpracujemy z mieszkańcami regionu oraz innymi użytkownikami zasobów wody.
To oczywiście nie wszystko. W nałęczowskiej rozlewni na bieżąco wprowadzamy kolejne innowacyjne rozwiązania, mające na celu zmniejszenie ilości wykorzystywanej wody, ograniczenie emisji CO2, zużycia energii elektrycznej czy redukcję ilości odpadów.

Dbamy o zasoby wody w regionie
Dbamy o zasoby wody w regionie


Angażujemy się w życie społeczności lokalnej


Wspólnie z lokalną społecznością chcemy dbać o lokalne zasoby wody, żebyśmy wszyscy mogli w pełni cieszyć się ich odpowiednią ilością i jakością. Dlatego blisko współpracujemy z lokalnymi władzami – jedną z naszych wspólnych inwestycji jest budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Cynków w gminie Nałęczów. Wspieramy działania edukacyjne Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, w celu promocji zrównoważonych praktyk rolniczych, chroniących zasoby wodne. Współpracujemy ponadto z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji czy z lokalnym kołem wędkarskim „Pstrąg”, dbającym o stan miejscowych rzek i zbiorników wodnych (finansujemy m.in. zarybianie stawów). Wspieramy także lokalną Ochotniczą Straż Pożarną poprzez współfinansowanie zakupu drabiny mechanicznej, a także miejscowe kluby sportowe – np. siatkarski „Cisy Nałęczów” – przekazując środki finansowe i wodę. Dbamy także o nawodnienie mieszkańców i odwiedzających podczas lokalnych wydarzeń.

Pod koniec marca 2021 roku oddaliśmy do użytku nową siłownię plenerową. Ogólnodostępny obiekt sportowy powstał przy Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Nałęczowianie będą w niej mogli bezpłatnie skorzystać z wielofunkcyjnych urządzeń do ćwiczeń, w tym biegacza połączonego z orbitrekiem, roweru i jeźdźca, wioślarza, twistera i surfera oraz sprzętu z drabinką i częścią do podciągania nóg.

silownia naleczow
Zbudowaliśmy siłownię plenerową przy Parku Zdrojowym

 

Ściśle współpracujemy z władzami lokalnymi
Ściśle współpracujemy z władzami lokalnymi

 

Współpracujemy z kołem wędkarskim Pstrąg
Współpracujemy z kołem wędkarskim Pstrąg

 

Współpracujemy z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego
Współpracujemy z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego
 
Wspieramy Ochotniczą Straż Pożarną
Wspieramy Ochotniczą Straż Pożarną

 

Wspieramy lokalne kluby sportowe
Wspieramy lokalne kluby sportowe


Pomagamy kształtować odpowiedzialne zachowania

Otwarty dialog z lokalną społecznością pokazuje nam, czego potrzebują i oczekują mieszkańcy regionu Nałęczowa i okolic. Wspólna troska o lokalne zasoby pozwala nam realizować wiele ciekawych akcji i inicjatyw, w których sercu stoi dobro przyrody i mieszkańców.

By poprawić bezpieczeństwo w miejscowości Cynków, współfinansowaliśmy nowoczesne, energooszczędne lampy fotowoltaiczne. Wspólnie z pracownikami i mieszkańcami przeprowadzamy akcje sprzątania środowiska naturalnego, w tym brzegów rzeki Bystrej. Odbiorcami wielu naszych działań są też najmłodsi: wspólnie sadzimy drzewa, z okazji Światowego Dnia Wody zapraszamy dzieci do naszego zakładu, a także przygotowujemy dla nich materiały i zajęcia edukacyjne o oszczędzaniu wody, prawidłowym nawodnieniu organizmu czy sortowaniu i recyklingu odpadów.

By promować prawidłową segregację i recykling odpadów (zwłaszcza butelek PET, które są cennym surowcem i mogą zyskać drugie życie, jeśli trafią do żółtego kosza na plastik), współfinansowaliśmy kosze do sortowania odpadów, które pojawiły się w przestrzeni publicznej w Nałęczowie. Dodatkowo współorganizowaliśmy akcję wymiany pustych butelek PET na darmowe przejażdżki Nałęczowskim Rowerem Miejskim.

Organizujemy warsztaty i szkolenia dla dzieci
Organizujemy warsztaty i szkolenia dla dzieci

 

Wspólnie z pracownikami organizujemy akcje sprzątania
Wspólnie z pracownikami organizujemy akcje sprzątania

 

Organizujemy corocznie Światowy Dzień Wody
Organizujemy corocznie Światowy Dzień Wody

 

Współfinansowaliśmy ekologiczny plac zabaw
Współfinansowaliśmy ekologiczny plac zabaw

 

Współfinansowaliśmy kosze do segregacji odpadów
Współfinansowaliśmy kosze do segregacji odpadów


Pomagamy w kryzysach (i nie tylko)


Stale wspieramy potrzebujące instytucje, takie jak dom dziecka czy hospicjum dla dzieci, poprzez regularne, bezpłatne dostawy wody. Także po wybuchu pandemii podjęliśmy decyzję o natychmiastowym przekazaniu pomocy na rzecz najbardziej potrzebujących. Ponad 360 tys. butelek wody z Nałęczowa trafiło wtedy do osób z utrudnionym dostępem do bezpiecznej wody pitnej – pacjentów, służby zdrowia, służb ratowniczych oraz osób na kwarantannie w całej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Lubelszczyzny. Wodę butelkowaną otrzymały tam m.in. dom dziecka w Przybysławicach, szpitale w Biłgoraju, Lubartowie, Lublinie czy Puławach. W samym Nałęczowie – ośrodek zdrowia, sanatorium i ośrodek pomocy społecznej, a także służby medyczne i sanitarne (22 placówki m.in. w Annopolu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Łęcznej), współfinansowaliśmy także zakup maseczek ochronnych dla mieszkańców miasta.

Od wybuchu wojny w Ukrainie koncentrujemy się na zapewnieniu bezpieczeństwa ukraińskim pracownikom i ich rodzinom, a także niesieniu pomocy humanitarnej wszystkim potrzebującym z tego kraju.

Przekazujemy darowizny wody potrzebującym
Przekazujemy darowizny wody potrzebującym


Dbamy o naszych pracowników


W naszym zakładzie w Nałęczowie zatrudniamy dziś ok. 230 pracowników. Bardzo się cieszymy, że zdecydowali się dołączyć do naszego zespołu! Dokładamy wszelkich starań, żeby mogli jak najlepiej się rozwijać – a mogą to robić w różnorodnych obszarach, takich jak m.in.: produkcja, jakość, środowisko, inżynieria, utrzymanie ruchu…
Najwyższym priorytetem jest oczywiście bezpieczeństwo naszych pracowników. Prowadzimy szereg działań, których celem jest zapobieganie występowaniu i powtarzaniu się jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacji.

Nasz zakład w Nałęczowie
Nasz zakład w Nałęczowie

 

- Blisko 90 proc. mieszkańców Nałęczowa i okolic dobrze ocenia wpływ Nestlé Waters na rozwój lokalny – wynika z badania opinii, przeprowadzonego w maju 2022 roku – mówi Artur Młotek, Dyrektor Operacyjny Nestlé Waters PolskaTe wyniki ogromnie nas cieszą. Zapewniamy, że będziemy kontynuować nasze zaangażowanie środowiskowe, społeczne, edukacyjne i biznesowe, by być jak najlepszym sąsiadem i jednym z filarów rozwoju naszej „małej ojczyzny".