Sort by
Sort by
WINIARY

 

Marka WINIARY łączy to, co najlepsze w tradycji kuchni polskiej z nowoczesnym podejściem do gotowania. Nasze majonezy, zupy, buliony, Pomysły Na, sosy, przyprawy i desery towarzyszą Polakom w kuchni od 80 lat.

W roku 1941 Alfred Nowacki, Niemiec polskiego pochodzenia, zbudował małą fabrykę w jednej z dzielnic Kalisza – w Winiarach, specjalizującą się w produkcji kostek bulionowych, suszonych warzyw oraz przypraw do zupy. W 1994 WINIARY stają się częścią globalnego koncernu Nestlé. Portfolio marki stopniowo rozszerzane jest o nowe produkty, unowocześniane są tradycyjne receptury. W tej chwili oferta WINIARY to ponad 230 produktów wysokiej jakości, które łączą tradycję marki z nowoczesnym spojrzeniem na kuchnię.

Serwis internetowy winiary.pl jest jedną z najpopularniejszych stron kulinarnych w Polsce i największym polskim serwisem kulinarnym prowadzonym przez markę. Od 2010 roku marka WINIARY jest organizatorem programu edukacyjnego skierowanego do dzieci i młodzieży szkolnej – Gotuj się na zmiany

Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli, rodziców i nauczycieli  a jego głównym celem jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży, budowanie ich świadomości ekologicznej i odpowiedzialnego podejścia do niemarnowania żywności. A wszystko to, w angażującej i praktycznej formie – nauki poprzez zabawę. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji programu udało się dotrzeć z treściami edukacyjnymi do ponad miliona uczniów.

Od 2020 roku marka WINARY jest zaangażowana w działania na rzecz niemarnowania żywności w Polsce, realizując kampanię „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu”. W ramach tej inicjatywy, marka WINIARY, we współpracy z kaliską fundacją CHOPS, buduje Jadłodzielnie – punkty sąsiedzkiego dzielenia się żywnością. Marka zwiększa tym samym świadomość i popularyzuje działania pomagające ograniczać marnowanie żywności w Polsce.

W 2022 program WINIARY Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu otrzymał brązową statuetkę Effie w kategorii Food.

WINIARY jest partnerem w kuchni, który pomaga w codziennym gotowaniu i dostarcza kulinarnych inspiracji jak i oferuje rozwiązania dla gastronomii.

 

Pomocja „POMYSŁ NA…”