Sort by
Sort by

Gotuj się na zmiany

Gotuj sie na zmiany.jpg

 

Uczymy dzieci dobrych nawyków żywieniowych, aktywnego stylu życia oraz jak nie marnować jedzenia

Większość nastolatków chce dobrze wyglądać i być w dobrej formie fizycznej. Nie każdy jednak jest świadomy, jak bardzo wpływa na to sposób żywienia i tryb życia na co dzień. Dlatego w 2010 roku marka WINIARY uruchomiła ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów, ich rodziców i nauczycieli – „Żyj smacznie i zdrowo”, który w 2019 roku zmienił nazwę na WINIARY „Gotuj się na zmiany”.

Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli, rodziców i nauczycieli a jego celem jest nauka dobrych nawyków żywieniowych, promocja zdrowego trybu życia oraz edukacja i wspieranie w działaniach związanych z niemarnowaniem żywności. Dzięki programowi dzieci poznają zasady racjonalnego żywienia, proste techniki kulinarne oraz wskazówki jak mądrze gospodarować żywnością. A wszystko to, w angażującej i praktycznej formie – nauki poprzez zabawę.

Od 2010 roku, we wszystkich dotychczasowych edycjach, w programie wzięło udział ponad 20 000 nauczycieli, a treściami edukacyjnymi zostało objętych ponad 1 mln uczniów.

W 2022 roku, w edycji 12., marka WINIARY nawiązała współpracę ze Śpiewającymi Brzdącami – jednym z najpopularniejszych kanałów z muzyką dla dzieci na YouTubie (ponad 1,8 mln subskrybentów). Kooperacja zaowocowała powstaniem piosenki „Paka z warzywniaka”, która zachęca dzieci w wieku przedszkolnym do sięgania po owoce, warzywa oraz ryby.

Śpiewające Brzdące - Paka z warzywniaka - Piosenki dla dzieci 😍🥳🥸 - YouTube

Więcej informacji na stronie www.gotujsienazmiany.pl

https://instagram.com/gotujsienazmiany/ 

https://www.facebook.com/GotujSieNaZmianyRazemzWiniary/          

Gotuj się na zmiany - YouTube