Niezależnie od tego, czy masz wieloletnie doświadczenie zawodowe, czy właśnie ukończyłeś studia, masz szansę na karierę w Nestlé. Wyszukaj oferty pracy tutaj.
GERBER
Dla dzieci zrobimy wszystko
Dzieci i ich rodzice to bardzo wymagający konsumenci, specjaliści od trudnych pytań: o żywność, o planetę, o przyszłość. Ale Gerber nie boi się ani dużych wymagań ani trudnych pytań – eksperci marki dbają o wysoką jakość produktów i ich różnorodność oraz o środowisko, w którym będą żyć kolejne pokolenia.
Słoiczki Gerber: zupki, obiadki, deserki, ale też kaszki, przekąski i soki tej marki to jakość, której rodzice mogą zaufać. Produkty powstają wyłącznie z wyselekcjonowanych składników – łącznie surowce i gotowe produkty przechodzą nawet 2121 testów jakości i spełniają normy nawet 500 razy bardziej restrykcyjne niż w przypadku żywności dla dorosłych. Bo po prostu „dobre” to za mało!
Każdy maluszek jest inny, dlatego w ofercie marki Gerber są produkty dopasowane do potrzeb różnych dzieci – od gładkich jednoskładnikowych przecierów dla najmłodszych do złożonych dań z większymi cząstkami dla Juniorów po 1. urodzinach. Są tu warianty bezglutenowe i bezmięsne, inspirowane kuchnią polską, włoską i węgierską, zapakowane w tubki lub słoiczki większe i mniejsze.
W produktach Gerber jest też dużo różnorodnych składników, by jadłospis dziecka był urozmaicony:
• 25 kolorowych warzyw, w tym rekomendowane przez ekspertów warzywa zielone, a także warzywa strączkowe;
• 17 dojrzałych, aromatycznych owoców, zarówno rodzimych, jak i egzotycznych;
• 8 gatunków zbóż, glutenowych i bezglutenowych;
• 7 rodzajów mięs, zarówno drób, jak i chude mięsa czerwone;
• 2 gatunki ryb dziko żyjących w Oceanie Spokojnym.
Gerber wie, jak duże znaczenie ma troska o środowisko, dlatego szkło, w które zapakowane są produkty Gerber w 100% nadaje się do powtórnego przetworzenia.
Ważna informacja. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia dziecka ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.