Sort by
Sort by

Nestlé Polska z flotą najbardziej przyjazną środowisku

Flota Nestle
Powrót do informacji prasowych

Nestlé Polska zdobyło nagrodę Eko Flota w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”. Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) docenił w ten sposób starania firmy na rzecz zmniejszenia emisji CO2. W ciągu najbliższych 3 lat firma wymieni wszystkie 700 aut w swojej flocie na samochody hybrydowe. Do końca 2019 roku na ulice wyjedzie już 216 z nich. W ten sposób firma ograniczy emisję dwutlenku węgla aż o 30%.

„W Nestlé dokładamy starań, by obniżyć masz wpływ na środowisko. Wprowadzamy zmiany w wielu obszarach naszej działalności. Wymiana floty na samochody hybrydowe to kolejny ważny element naszego zaangażowania na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. Cieszymy się, że nasze starania zostały zauważone i docenione” podsumowuje Edyta Iroko z Biura Prasowego Nestlé Polska.

Wymiana samochodów na hybrydowe to część globalnego zobowiązania Nestlé - do 2050 roku firma zamierza osiągnąć zerową emisję netto gazów cieplarnianych. Ogłoszone we wrześniu zobowiązanie obejmuje najważniejszy cel Porozumienia paryskiego - aby ograniczyć wzrost temperatury maksymalnie do 1,5°C. W ciągu najbliższych dwóch lat Nestlé opracuje plan obejmujący cele pośrednie zgodne ze ścieżką 1,5°C. Firma podejmie kroki w trzech obszarach: zmiany w portfolio produktowym tak, aby zawierało więcej produktów będących składnikami zrównoważonej diety, zwiększenie liczby inicjatyw zaadresowanych do farmerów w celu absorpcji większej ilości węgla, wykorzystanie 100% odnawialnej energii elektrycznej w fabrykach, magazynach, logistyce i biurach Nestlé.

Nagrody Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) są przyznawane od 12 lat w 5 kategoriach. Do tej pory, łącznie z obecną edycją konkursu, do nagród PZWLP zgłoszono ok. 1000 nominacji.

***
Do pobrania:

 fot. Nestlé Polska z flotą najbardziej przyjazną środowisku