Sort by
Sort by

Nasza wizja: zerowa emisja netto przyszłością dla gospodarstw mlecznych

regeneration-net-zero-dairy-farm-article-header

Neutralność węglowa może być przyszłością branży mleczarskiej, a tym samym ważnym krokiem w walce ze zmianami klimatu. Właśnie dlatego pomagamy przekształcić amerykański przemysł mleczarski, dołączając do Centrum Innowacji Inicjatywy Net Zero w USA.

W ramach naszych działań wspieramy hodowców bydła mlecznego w całym kraju. Zachęcamy ich do wdrażania nowych technologii i większej liczby zrównoważonych praktyk. Celem naszych działań jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku – rozwój dobrych dla środowiska praktyk rolniczych jest istotną częścią tego zobowiązania. Współpracujemy nie tylko z amerykańskim przemysłem mleczarskim, ale także z dostawcami na całym świecie, aby dzięki naszej skali przyczynić się do transformacji branży.

Nasza wizja: zerowa emisja netto przyszłością dla gospodarstw mlecznych

Wprowadzamy praktyczne rozwiązania

W gospodarstwach, z którymi współpracujemy, wdrożonych zostało szereg praktycznych rozwiązań, których celem jest zmniejszenie emisji netto. Przykładem jest odzyskiwanie obornika, co pozwala na skuteczniejsze nawożenie upraw. Z kolei wykorzystując najnowsze technologie i poprawiając dietę krów, możemy zmniejszać emisje metanu do atmosfery. Woda wykorzystana przy produkcji jest ponownie używana do nawadniania upraw lub zawracana z powrotem do koryt i moczarek dla krów.

Nestlé jest pierwszą firmą, która przystąpiła do inicjatywy Net Zero. Mamy wielkie nadzieje, że dołączą do nas kolejni producenci. Przykładem gospodarstw, które już dziś stawiają czoła zmianom klimatu, może być Trinkler Dairy – pierwsza, neutralna węglowo farma testowa w USA. Jak komentuje jej kierownik, Jon Rebeiro: „W gospodarstwie stosujemy wiele zrównoważonych praktyk. Cały nasz obornik produkowany przez krowy jest używany do nawożenia upraw lub jest suszony i przeznaczany na ściółkę. Niestety wciąż nie jest to podejście powszechne dla wszystkich mleczarni”.

Partnerstwa z hodowcami to duży krok naprzód, a inicjatywy takie jak Net Zero, mogą wiele zmienić w codzienności rolników, lokalnych społeczności oraz mieć pozytywny wpływ na naszą planetę. 

regeneration-net-zero-dairy-farm-carnation-cooking-wide

Powiązane informacje

csv