Sort by
Sort by

Wzbogacanie produktów mikroelementami

regeneration-nhw-maggi-cubes-article-header

W ramach naszych działań regeneracyjnych staramy się zapewnić milionom ludzi dostęp do produktów zawierających niezbędne składniki odżywcze. Tylko w 2020 roku dostarczyliśmy ponad 196 miliardów porcji wzbogaconej żywności w krajach, w których jest na nie największe zapotrzebowanie.

Na całym świecie inwestujemy w badania i innowacje, aby konsumentom móc zaoferować produkty przystępne cenowo i odpowiednio zbilansowane pod względem żywieniowym. 

regeneration-nhw-fortification-bear-brand-wide

„Wielka czwórka” – mikroelementy, których nie pokrywa codzienna dieta

Wśród produktów wzbogaconych o przynajmniej jeden z mikroelementów z tzw. „wielkiej czwórki” znajdują się nasze najpopularniejsze marki. Są one wzbogacane o:

  1. żelazo – pomaga zapobiegać anemii oraz wspiera prawidłowy rozwój poznawczy i fizyczny;
  2. jod – wspiera optymalny rozwój mózgu i prawidłowy metabolizm;
  3. witamina A – ma kluczowy wpływ na proces widzenia, wspomaga wzrost i prawidłowy rozwój oraz wzmacnia układ immunologiczny;
  4. cynk – wspomagający wzrost i prawidłowy rozwój, a także wzmocnienie układu odpornościowego.
81 %

Nasza wizja 

Współpracujemy z rządami, uniwersytetami i organizacjami pozarządowymi, aby poprzez kampanie edukacyjne oraz obecność w mediach społecznościowych edukować o roli mikroelementów w diecie. Wspieramy także istotne badania poświęcone niedoborom mikroelementów.

Przykładem takich działań jest realizowana od 2019 roku afrykańska kampania „Live Strong with Iron”. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie do zmian nawyków i włączenia do codziennego jadłospisu żywności bogatej w żelazo. W ramach kampanii w 2020 roku opracowaliśmy narzędzie o nazwie MyMenu IQ, które dostarcza konsumentom wskazówki żywieniowe i przepisy na bazie produktów bogatych w żelazo.

Nawet najmniejsze zmiany mogą mieć duże znaczenie. 70% rodzin indyjskich zamieszkujących w miastach kupuje błyskawiczny makaron Masala Maggi. W 2017 roku wzbogaciliśmy ten produkt o 15% zalecanego dziennego zapotrzebowania na żelazo. Poprawiając jego jakość odżywczą, pomagamy wypełnić lukę żywieniową oraz dążymy do zmniejszenia jednego z głównych niedoborów żywieniowych w Indiach.

Wiemy, że musimy stale się rozwijać. Na całym świecie nadal opracowujemy rozwiązania, które pomogą dostarczać większej liczbie konsumentów składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju.

regeneration-nhw-fortification-maggi-noodles-production-wide

Powiązane informacje

csv