Sort by
Sort by

 

Ludzie są sercem naszej działalności – nasi pracownicy, osoby, które zaufały naszym markom, lokalne społeczności, wśród których tętni życie naszej firmy. W trosce o ich dobro podjęliśmy szereg działań, by pomóc im zmierzyć się z wyzwaniami pandemii. Nasza żywność, środki ochrony osobistej i dodatkowe wsparcie trafiły do najbardziej potrzebujących oraz do lekarzy i personelu medycznego w całym kraju.

 

Współpraca w przekazywaniu żywności

 

Jednym z naszych pierwszych działań było przekazanie produktów Nestlé dla pracowników ochrony zdrowia, pacjentów szpitali zakaźnych, osób starszych czy poddanych kwarantannie. W porozumieniu z Federacją Banków Żywności oraz Caritas Polska najpotrzebniejsze produkty spożywcze i woda trafiły także do podopiecznych tych organizacji – osób starszych, domów pomocy społecznej, osób przebywających w izolacji, samotnych rodziców, osób bezdomnych, ale także zwierząt domowych w potrzebie. Łączna wartość zrealizowanych darowizn żywności to ponad 5 mln złotych.

covid pomagamy

 

#WdzięczniMedykom – tysiące środków ochrony osobistej

 

By wesprzeć medyków i seniorów, we współpracy z Caritas przekazaliśmy również niezbędne środki ochrony osobistej. 300 000 maseczek ochronnych oraz 270 000 rękawiczek trafiło do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce w ramach akcji #WdzięczniMedykom. Pomoc została również przekazana do personelu i pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz pacjentów zakładów opiekuńczo-leczniczych prowadzonych przez Caritas na terenie całego kraju.

wdzieczni medykom

 

275 komputerów i tabletów przekazanych w ramach akcji #KomputerDlaUcznia

 

Czas pandemii to także wyzwanie dla wszystkich uczniów, którzy musieli przejść na nauczanie zdalne. By ułatwić dzieciom dostęp do tej formy nauczania, zaangażowaliśmy się w projekt Fundacji Impact i dołączyliśmy do grona partnerów akcji #KomputerDlaUcznia. Za pośrednictwem gmin w całym kraju przekazaliśmy 275 komputerów i tabletów na rzecz potrzebujących dzieci. Wierzymy, że wspólne działania i wzajemna pomoc są niezbędne, by przejść przez trudności związane z pandemią, dlatego nie ustajemy w naszych działaniach i dalej zapewniamy pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. 

komputery nestle