Sort by
Sort by

Nestlé i Caritas pomagają medykom oraz seniorom  

wdzieczni_medykom_nestle
Powrót do informacji prasowych

300 000 maseczek oraz 270 000 rękawiczek od firmy Nestlé przekaże Caritas Polska na rzecz pracowników służby zdrowia, a także podopiecznych domów pomocy społecznej w związku z pandemią koronawirusa. 
 
Niezbędne w walce z epidemią środki ochrony osobistej, przekazane w ramach akcji #WdzięczniMedykom, trafią do pracowników niemal 300 szpitali i placówek ochrony zdrowia w całej Polsce, m.in. w Łodzi, Gnieźnie, Wadowicach, Piekarach Śląskich, Wrocławiu, Toruniu, Elblągu, Cieszynie, Strzelcach Opolskich i Sochaczewie. 
 
Maseczki i rękawiczki, przekazane przez firmę Nestlé, pomogą chronić pracowników służby zdrowia oraz podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w placówkach ochrony zdrowia w całym kraju. Caritas Polska intensywnie działa na rzecz obu tych grup już od początku wybuchu pandemii. Nasza pomoc ma ogólnopolski zasięg i tak będzie również tym razem – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. 
 
Pomoc zostanie przesłana również do personelu i pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz pacjentów zakładów opiekuńczo-leczniczych prowadzonych przez Caritas diecezjalne na terenie całej Polski. 

Solidarność z tymi, którzy w pierwszej linii walczą z pandemią, ale i z tymi szczególnie narażonymi na jej skutki, jest konieczna. Dlatego jeszcze mocniej wspieramy społeczności, wśród których działamy od lat. Dotychczas, również we współpracy z Caritas Polska, przekazaliśmy ponad milion produktów żywnościowych i wody butelkowanej – mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska i Krajów Bałtyckich, i dodaje – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasi pracownicy, którzy swoją postawą w czasie pandemii dali najlepszy przykład jedności z tymi w potrzebie.
 
Maski oraz rękawiczki są obecnie dostarczane do Caritas Polska, która przekaże je personelowi szpitali oraz podopiecznym placówek opieki społecznej i ochrony zdrowia w najbliższych dniach.