Sort by
Sort by

Tworzenie wspólnej wartości


Dla społeczności: Poprzez ochronę zasobów wody dzisiaj, zabezpieczamy je dla przyszłych pokoleń.

Dla naszego biznesu: Ochrona zasobów pomaga nam budować silniejszy biznes.

caring water


Dlaczego to takie ważne?

Woda jest kluczowa dla życia. Jej ochrona to wspólne przedsięwzięcie, za którego realizację jesteśmy odpowiedzialni. Wraz ze zmianami klimatu, zmienia się także globalna dostępność do czystej i bezpiecznej wody. Skutki tych zmian są widoczne na poziomie lokalnym, zwłaszcza niektóre społeczności są nimi zagrożone. Dotyczy to również wielu rolników, którzy z nami współpracują i dostarczają składniki dla naszych produktów. 

Nasze zobowiązania i działania

Kiedy opracowywaliśmy nasze cele w zakresie ochrony zasobów wody, wiedzieliśmy, że muszą być one ambitne. Z dumą możemy ogłosić, że poczyniliśmy znaczące postępy w ciągu ostatnich lat.

Nasze działania rozpoczynamy od redukcji wykorzystania wody. W ciągu ostatniej dekady w Polsce udało się ograniczyć zużycie wody w zakładach produkcyjnych o 18 proc. na tonę produktu, dzięki m.in. wdrażaniu zamkniętych obiegów, procesów odzysku oraz programów oszczędnościowych. Na przykład w zakładzie Nestlé Nutrition w Rzeszowie, w którym produkujemy żywność dla dzieci i niemowląt marki Gerber oraz Bobo Frut, zrealizowano cztery przedsięwzięcia, z czego każde przyniosło oszczędność co najmniej kilku tysięcy m3 wody rocznie.

Jednak dbanie o zasoby wody to coś więcej, niż tylko ograniczanie jej zużycia. To także zapewnianie dostępu do czystej wody, urządzeń sanitarnych i higienicznych osobom, które go nie mają, dlatego realizujemy w tym celu inicjatywy na całym świecie. Współpracujemy również z partnerami, by wspólnie stawić czoła największym globalnym wyzwaniom w zakresie ochrony zasobów wodnych. 

 

W Nałęczowie Nestlé Waters m.in. prowadzi badania mikrobiologiczne ważnej dla regionu rzeki Bystrej i poszukuje możliwości wspierania poprawy jakości i czystości wody, inwestuje w kanalizację w swoim sąsiedztwie, by poprawić bezpieczeństwo środowiskowe oraz prowadzi szereg innych działań we współpracy z lokalną społecznością.
 

nestle waters

 

Sprawdź, jak Ty możesz w siedmiu prostych krokach oszczędzać wodę!