Produkty dla niemowląt i małych dzieci

Nestlé Nutrition towarzyszy rodzicom i ich pociechom w czasie ciąży i pierwszych 3 latach życia, pomagając zapewnić najmłodszym zdrowy start w przyszłość.

Pojawienie się na świecie dziecka to wielkie wydarzenie, a obserwowanie jak każdego dnia zdrowo rośnie i rozwija się, to radość, która nie ma sobie równej. Produkty Nestlé Nutrition  powstają w oparciu o 150 lat doświadczenia i od pokoleń towarzyszą rodzicom i ich dzieciom w najważniejszych chwilach. Nie tylko pomagają komponować jadłospis dziecka tak, by zaspokajał jego zapotrzebowanie na ważne składniki odżywcze, ale także wspierają rodziców w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych, które będą procentować w przyszłości.

Nasze produkty należą do kategorii żywności dla niemowląt i małych dzieci, co znaczy, że normy, które muszą spełniać są bardziej restrykcyjne niż ma to miejsce w żywności dla dorosłych. Szczegółowo badane są m.in. pod kątem takich parametrów jak zawartość pestycydów czy metali ciężkich (ołów, kadm itd.).

Dowiedz się więcej na temat produktów Nestlé Nutrition:

•    Mlek modyfikowanych NAN OPTIPRO® 2 dla niemowląt po 6. miesiącu, NAN OPTIPRO® 3,4 i 5 dla dzieci starszych oraz LITTLE STEPS 2 i 3;
•    Zupek, obiadków, deserków i soków owocowych Gerber;
•    Ekologicznych produktów Gerber Organic
•    Kaszek mlecznych i bezmlecznych Nestlé, w tym kaszek bezglutenowych;
•    Bezglutenowych produktów zbożowych Nestle Sinlac i Nestle Sinlac bez dodatku cukru*
•    Soków i nektarów BOBO FRUT;
•    Deserków mlecznych Nestlé.

Jeśli szukasz informacji na temat rozwoju dziecka w pierwszych miesiącach i latach życia, opieki nad maluszkiem, w tym prawidłowego żywienia niemowlęcia i małego dziecka, odwiedź stronę programu edukacyjnego Zdrowy Start w Przyszłość.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszych marek: NAN OPTIPRO® 2, Gerber i Bobo Frut na Facebooku.

* Zawiera naturalnie występujące cukry. 

Ważna informacja: Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Po porodzie, najlepszym sposobem żywienia maluszka jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej sposobu karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację. Ważna informacja: Wierzymy, że karmienie piersią jest idealnym sposobem żywienia niemowląt i w pełni popieramy zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia, które dotyczą wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że karmienie piersią nie zawsze stanowi dla rodziców jedną z opcji, które mają do wyboru. Niezależnie od tego, w jaki sposób karmisz swoje dziecko, Nestlé Baby&me jest po to, aby dzielić się wiedzą, wspierać i wzmacniać poczucie pewności, że możesz zapewnić dziecku najlepszy sposób żywienia, jaki jest tylko możliwy.