Produkty dla niemowląt i małych dzieci

Nestlé Nutrition towarzyszy rodzicom i ich pociechom od początku ciąży przez pierwsze wspólne dni i miesiące aż do końca trzeciego roku życia, pomagając zapewnić najmłodszym zdrowy start w przyszłość.

Program Nestlé Baby&Me to nieocenione źródło wiedzy na temat przebiegu ciąży, rozwoju maluszka, prawidłowego żywienia najmłodszych i innych aspektów opieki nad dzieckiem oraz szeroko rozumianego rodzicielstwa. Produkty Nestlé Nutrition każdego dnia ułatwiają komponowanie zbilansowanej diety najmłodszych. Należą do kategorii żywności dla niemowląt i małych dzieci, co oznacza, że normy, które muszą spełniać są znacznie bardziej restrykcyjne niż ma to miejsce w żywności dla dorosłych.

Dowiedz się więcej na temat produktów Nestlé Nutrition:

•    Mlek modyfikowanych NAN 2 dla niemowląt po 6. miesiącu i małych dzieci;
•    Mlek modyfikowanych LITTLE STEPS 2, 3 i 4;
•    Zupek, obiadków, deserków i soków Gerber;
•    Ekologicznych produktów Gerber Organic
•    Kaszek mlecznych i bezmlecznych Nestlé, w tym kleików i kaszek bezglutenowych;
•    Bezglutenowych produktów zbożowych Nestle Sinlac i Nestle Sinlac bez dodatku cukru*
•    Soków, nektarów i deserków w tubce BOBO FRUT;
•    Deserków mlecznych Nestlé Yogolino.

Zachęcamy również do odwiedzenia nas w social media:

•    na Facebooku: NAN 2, LITTLE STEPS 2, Gerber, BOBO FRUT
•    na Instagramie: NAN 2, LITTLE STEPS 2, Gerber, BOBO FRUT

oraz naszego kanału na Youtube.

* Zawiera naturalnie występujące cukry. 

Ważna informacja. Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację. W okresie pierwszych 6 miesięcy życia dziecka zalecane jest wyłączne karmienie piersią. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat i dłużej. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną.