Sort by
Sort by

Produkty dla niemowląt i małych dzieci

Nestlé Nutrition towarzyszy rodzicom i ich pociechom od początku ciąży przez pierwsze wspólne dni i miesiące aż do końca trzeciego roku życia, pomagając zapewnić najmłodszym zdrowy start w przyszłość.

Program Nestlé Baby&Me to nieocenione źródło wiedzy na temat przebiegu ciąży, rozwoju maluszka, prawidłowego żywienia najmłodszych i innych aspektów opieki nad dzieckiem oraz szeroko rozumianego rodzicielstwa. Produkty Nestlé Nutrition każdego dnia ułatwiają komponowanie zbilansowanej diety najmłodszych. Należą do kategorii żywności dla niemowląt i małych dzieci, co oznacza, że normy, które muszą spełniać są znacznie bardziej restrykcyjne niż ma to miejsce w żywności dla dorosłych.

Dowiedz się więcej na temat produktów Nestlé Nutrition:

•    Mlek modyfikowanych NAN 2 dla niemowląt po 6. miesiącu i małych dzieci;
•    Mlek modyfikowanych LITTLE STEPS 2, 3 i 4;
•    Suplementów diety NANCARE;
•    Zupek, obiadków, deserków i soków Gerber;
•    Ekologicznych produktów Gerber Organic
•    Kaszek mlecznych i bezmlecznych Nestlé, w tym kleików i kaszek bezglutenowych;
•    Bezglutenowych produktów zbożowych Nestle Sinlac i Nestle Sinlac bez dodatku cukru*
•    Soków, nektarów i deserków w tubce BOBO FRUT;
•    Deserków mlecznych Nestlé Yogolino.

Zachęcamy również do odwiedzenia nas w social media:

•    na Facebooku: NAN 2, LITTLE STEPS 2, Gerber, BOBO FRUT
•    na Instagramie: NAN 2, LITTLE STEPS 2, Gerber, BOBO FRUT

oraz naszego kanału na Youtube.

* Zawiera naturalnie występujące cukry. 

Ważna informacja. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. W pełni popieramy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że nie zawsze rodzice mogą karmić swoje dziecko mlekiem mamy. Zachęcamy do skonsultowania sposobu żywienia dziecka ze specjalistą ochrony zdrowia. Jeśli zdecydowaliście, że Wasze dziecko nie będzie karmione piersią, powinniście pamiętać, że ta decyzja jest trudna do odwrócenia - rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Rezygnacja z karmienia piersią niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli zdecydowaliście, że maluszek będzie karmiony piersią, przypominamy, że prawidłowe zbilansowanie jadłospisu mamy jest bardzo istotne. Jej zdrowa dieta w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną. Aby uniknąć ryzyka dla zdrowia dziecka ważne jest, by żywność dla dziecka przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu.