Sort by
Sort by

Pomoc w rozwoju społeczności uprawiających kawę

coffe woman

Niezwykle ważne jest, abyśmy wspierali ludzi, dzięki którym każdego dnia możemy cieszyć się filiżanką pysznej kawy.

W Nestlé ściśle współpracujemy z ponad 200 000 plantatorów kawy z całego świata poprzez nasze programy zrównoważonego rozwoju kawy: Nescafé Plan i Nespresso AAA Sustainable Quality. Nie tylko pomagają one plantatorom rozwijać się, są również częścią naszej podróży w kierunku regeneracji. 

Wierzymy, że ludzie i natura muszą funkcjonować w harmonii. Dlatego korzystamy z wiedzy ponad 600 agronomów z całego świata, aby wspierać plantatorów kawy w uzyskiwaniu bardziej wydajnych i zrównoważonych zbiorów. Od 2010 roku rolnikom, z którymi współpracujemy zapewniliśmy ponad 900 000 szkoleń z zakresu dobrych praktyk rolniczych. Dzięki zdobytej wiedzy mogą oni poprawić wydajność swoich gospodarstw. Są także lepiej przygotowani, by troszczyć się o różnorodność upraw – co nie tylko zmniejsza ryzyko istniejące przy uprawie tylko jednego rodzaju roślin, ale także poprawia bioróżnorodność, zmniejszając przy tym wpływ rolnictwa na środowisko.

Promowanie równości płci

Choć wielu rolników, z którymi pracujemy, to kobiety, wciąż niezwykle istotne jest, by wspierać je w lepszym dostępie do ziemi, kredytów i wiedzy. To właśnie nasz cel. 

Zaczynamy od zwalczania uprzedzeń związanych z płcią. Szkolimy naszych partnerów, by pomóc rozwijać branżę w kierunku bardziej zróżnicowanej i sprawiedliwej. Tylko na przestrzeni ostatnich 8 lat dotarliśmy do 15 000 kobiet w Afryce Wschodniej, przekazując im wiedzę z zakresu dobrych praktyk rolniczych, umiejętności finansowych i przedsiębiorczości. W ramach szkoleń poznają one także nowoczesne praktyki rolnicze, począwszy od przycinania i pielenia, po ściółkowanie i zbieranie plonów, a także dowiadują się, jak najlepiej komercjalizować swoje uprawy. 

Dzięki nowym umiejętnościom kobiety te mogą zwiększać swoje dochody – większa niezależność finansowa przekłada się nie tylko na ich własną pozycję, pomaga także inspirować inne dziewczęta i kobiety.

regeneration-coffee-women-farmers-training-wide

Kolejne pokolenie rolników

Oprócz wspierania rolników o już ugruntowanej pozycji na rynku, troszczymy się także o przyszłe pokolenia. Do 2030 roku chcemy pomóc 10 milionom młodych ludzi na całym świecie, dając im dostęp do nowych możliwości rozwoju. W ramach tego zobowiązania stworzyliśmy Nescafé Youth i we współpracy z lokalnymi władzami w Hondurasie uruchomiliśmy Centrum Kompetencji Jakości Kawy. 

Inicjatywa ta daje młodym ludziom przestrzeń, w której mogą dowiedzieć się więcej o produkcji kawy, dobrych praktykach rolniczych i jakości ziaren. Zdobywają tam również umiejętności cyfrowe, wiedzę biznesową i pewność siebie, co zwiększa ich szanse zatrudnienia lub założenia własnej działalności. W ramach tej inicjatywy naszą ambicją jest przeszkolenie 25 000 młodych ludzi w Hondurasie do 2025 roku oraz rozszerzenie szkoleń dla młodzieży z Meksyku, Kolumbii i Brazylii. 

Wszystkie te działania są częścią naszej drogi do regeneracji. Angażując młodych, chcemy uwolnić ich kreatywność i innowacyjność. Dajemy im narzędzia, które pomogą im w przyszłości tworzyć bardziej zrównoważone modele uprawy kawy, podnosić poziom jej produkcji i kształtować kolejne pokolenie przedsiębiorców w lokalnych społecznościach. 

Tutaj przeczytasz więcej o naszej inicjatywie Nescafé Youth.

regeneration-coffee-next-generation-wide

Powiązane informacje

csv