Sort by
Sort by

Lekkoatletyka dla Każdego

Polskie dzieci coraz mniej się ruszają i tyją najszybciej w Europie, a zamiast w piłkę, wolą grać w… gry komputerowe. Chcemy przeciwdziałać temu niepokojącemu zjawisku poprzez unikalną ofertę lekkoatletycznych zajęć dla dzieci połączonych z nauką o prawidłowo zbilansowanej diecie.

„Lekkoatletyka dla każdego” to program upowszechniania sportu i nauki zdrowego odżywiania dla dzieci i młodzieży, który Nestlé prowadzi wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Program przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, w sumie weźmie w nim udział około 85 000 dzieci z całej Polski. Co ważne, wiedza przekazywana w programie jest dostosowana do ich wieku i możliwości. Dla przykładu dla uczniów klas I-III przewidziano ciekawą ofertę zabaw lekkoatletycznych połączonych z podstawami zdrowego odżywiania, podczas gdy uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum oprócz nieco bardziej zaawansowanych lekcji żywieniowych, będą mogli wziąć udział w treningach i zawodach lekkoatletycznych.

Program prowadzony jest pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów. W ramach programu eksperci ds. żywienia Nestlé prowadzą szkolenia dla koordynatorów i uczą, jak podczas prowadzonych lekcji skutecznie przekonywać dzieci do zdrowego odżywiania. Aby wspomóc koordynatorów, firma Nestlé przekazała do szkół ponad 50 tys. materiałów edukacyjnych z interaktywnymi planszami do nauki prawidłowego żywienia.

W sumie we wszystkich imprezach, które odbyły się w ramach programu LDK! w 2016 roku wystartowało ponad 113 tys. dzieci reprezentujących prawie 500 szkół z całej Polski. Odbyło się ponad 1000 imprez szkolnych i 110 zawodów międzyszkolnych.

Program „Lekkoatletyka dla każdego!” (LDK!), jest realizowany od września 2014. Obejmuje zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także imprezy sportowe. Realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przy wsparciu Nestlé Polska S.A. i PKN Orlen.